Ev / Listeler / En Çok Satılan 5 Oyun
Poster gg

En Çok Satılan 5 Oyun

En Çok Satılan 5 Oyun

Birçok oyun oynadık, daha bir dolu oynayacağımız oyunda mevcut elbet, tabi ki herkesin zevki aynı değil ama her insana hitap etmeyi bilen, çok değerli oyunlarda geçti bu piyasadan. Bu listemizde, kendini torrent zincirinden kurtarmış, satış rekorları kırarak piyasayı boydan boya ele geçirmiş 5 oyuna bakacağız ve listemizde sizlere satış rakamlarıyla belirtmeye çalışacağız. Tabi beğenmediğiniz bazı oyunlarda listeye girmiş olabilir. Bu yüzden eğer varsa yakında listede yer alır dediğiniz oyunları yorum olarak bizimle paylaşırsanız çok mutlu oluruz. (Liste Atari ve Wii platform ürünleri hariç bırakılarak hazırlanmıştır.)

5. Call of Duty: Modern Warfare 3 (26.5 Milyon Satış)

cod-modern-warfare-3-hd

Bu oyunu alanlar muhtemelen MW 2’nin ardından şoka girip almışlardır, hikaye olarak geride kalsa da Call of Duty tarihinde yeri önemlidir. Multiplayer konusunda da birçok değişiklikle platforma kullanıcı çekmeyi başarmış bir oyundur.

4. GTA: San Andreas (27.5 Milyon Satış)

gta-san-andreas-hd

Eski olup da bu kadar çok kopya satmak zor zanaat, ancak San Andreas gibi bir efsane bunu başarabilirdi zaten galiba. Gerek hikayesi, gerek açık dünyasının kendi çağında gayet geniş olması gibi birçok pozitif özelliği vardı.

3. Call of Duty: Modern Warfare 2 (28.7 Milyon Satış)

cod-modern-warfare-2-hd

Hikayesini sonuna kadar oynayıp da en azından gözleri dolmayan varsa sökün kalbini, duygusuz insan… Oyun tarihinde yeri bir ayrıdır gerçekten. Liste de yer almasını beklediğim oyunlardandı hazırlamadan önce.

2. GTA: 5 (32.6 Milyon Satış)

gta-v-hd

Liste bir GTA, bir CoD şeklinde gitmeye başlamış gibi olabilir fakat GTA 5’in liste de olmasına şaşıran var mı? Hiç şaşırmadık tabi ki, piyasa da iyi yapan ekmeğini yiyor, bunu yeniden görmüş olduk. Gerek konsol oyunları arasında, gerekse PC oyunları arasında yeri çok ayrı ve bundan 5 yıl sonra da eminiz ki efsaneleşmiş bir oyun olarak aramızda bulunmaya devam edecek.

1. MineCraft (50.1 Milyon Satış)

mc-hd

Seversiniz ya da sevmezsiniz bilmiyoruz. Fakat bir oyunun 50 milyondan fazla satış rakamlarına ulaşması gerçekten sektör açısından harika bir olay. Okullarda ders olarak gösterilmesi, Ülkelerin kendi haritalarını özel ekiplere çizdirmesi, firmaların proje sunumlarında yer alması da zaten oyunun Dünya genelinde ki değerini bizlere gösteriyor.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.