Ev / Haberler / En Pahalıya Satılmış 10 Dijital Eşya
Valorant names

En Pahalıya Satılmış 10 Dijital Eşya

Eğer oyuncuysanız, borsacı olmak fazla zor değil. Artık neredeyse çoğu oyunun kendi içinde dönen bir ekonomisi var. Gün geçtikçe ve oyuncu sayısı arttıkça oyun içi ekonomide dönen para da, bir eşya için harcanan para da doğal olarak artıyor. Hadi gelin bugün birlikte En Pahalıya Satılmış 10 Dijital Eşya’yı inceleyelim.

 10. Burning Flames Killer Exclusive $12.000

Aslında PC Gamer dergisi için özel olarak çıkarılan bu eşya, Team Fortress 2 oyununa ait. Oyundaki en pahalı eşya özelliği olan “Olağandışı” özelliğine sahip ve üzerinde yanma efekti bulunuyor. An itibariyle 6,483,119 oyuncudan sadece 9 tanesi bu eşyaya sahip ve eşyanın yaklaşık değeri 12.000 dolar.

9. Echoing Fury Mace $14.000

Diablo 3‘teki en nadir düşen eşyalardan biri olan Echoing Fury, tek elli silahlardan en fazla hasar veren ve yüksek kritik şansı olan bir eşya. İlk sahibi 1.000 dolar gibi bir fiyata sattıktan sonra ise eşyanın değeri hızla yükseldi. Echoing Fury en son ise 14.000 dolar karşılığında takas edildi.

8. Dragon Slaying Sabre $16.000

Age of Wulin oyununun yapımcıları, daha önce örneği görülmemiş bir pazarlama taktiği kullanmak istediler. Bu taktik, oyun içi eşyaları gerçek açık arttırmalarla satmaktı. Oyun Beta’dan çıkarken yapılan açık arttırmada önce 1.000-2000 dolar civarında eşyalar satılırken, sadece tek kişinin sahip olabileceği Dragon Slaying Sabre açık arttırmaya çıkarıldığında oyuncular fiyatı arttırmaktan korkmadı ve eşya 16.000 dolara satıldı.

7. Treasure Island $26.500

Entropia Universe adlı oyunun ekonomi sistemi diğer oyunlara göre biraz farklı. Oyuncular oyun içi paralarını 1/10 oranla gerçek paraya dönüştürebiliyorlar. Bu nedenle oyunun emlak sistemi neredeyse gerçek hayattaki emlak fiyatları kadar pahalı olabiliyor. Adaya sahip olan oyuncu madenlere ve tüm kaynaklara sahip olabilecekti ve aynı zamanda vergi de toplayabilecekti. Bu nedenle David Story adlı oyuncu 26.500 dolar gibi bir paraya adayı satın aldı.

6. Ethereal Flames Pink War Dog $38.000

Dota 2‘nin eşya nadirlikleri sayesinde oyun içi ekonomide dönen para çok yüksek miktarları bulabiliyor. Elde etmesi çok kolay olmayan bir War Dog, üstüne yanma efekti ve son olarakta oyun hatası olarak ortaya çıkan ve normalde bulunmayan pembe renk birleşerek çok nadir bir eşyayı oluşturdu. Reddit’de satılan eşya, tamı tamına 38.000 dolara alıcı buldu.

5. Amsterdam $50.000

Bunu beklemiyordunuz değil mi? Satılan şehir gerçek Amsterdam olmasa da Second Life adlı oyunun içinde şehrin neredeyse birebir kopyası olarak yaratılmış Amsterdam şehri replikası. EBAY üzerinden 50.000 dolara satılan şehir oyunda uzun bir süre çok ziyaret edilen bir mekan olarak kaldı. Dip not: Bu paraya Amsterdam’a taşınabilirsiniz.

4. Nest Egg $70.000

Özel bir görev sonucunda sadece bir oyuncuya düşen bu yumurta, türünün tek örneği olduğu fark edildiğinde, Jon Jacobs adlı girişimci tarafından satın alındı ve sonrasında Treasure Island’ı da alan David Story’ye 70.000 dolara satıldı. İlginç bir şekilde yumurta, bulunduktan 6 yıl sonra çatlayarak içinden Feffox adlı yaratığı çıkardı.

3. Crystal Palace $333.000

 

Yine Entropia Universe‘ten fakat bu sefer bir ada veya bir yumurta değil, bir uzay istasyonu. Planet Calypso’nun yakınında olan bu uzay istasyonu insanlar tarafından çok ziyaret edilen bir yerdeydi ve sahibi, dışında kaynak toplayan ve içinden geçen insanlardan vergi alabilme özelliğine sahipti. Eric adlı oyuncu bu durumdan kar edebileceğini düşünerek uzay istasyonunu 333.000 dolara satın aldı.

2. Club Neverdie $635.000

Entropia Universe oyuncuları işini gerçekten ciddiye alıyor. Nest Egg’i satan Jon Jacobs bu asteroit üzerindeki gece kulübünü 2005’te gerçek evini mortgage’layarak 100.000 dolara aldı. Parasını 8 ay içinde geri alan Jacobs yıllar sonra kulübü 635.000 dolara satarak başarılı bir girişimi tamamlamış oldu.

 

1. Planet Calypso $6.000.000

Siz gözlerinizi yormadan ben söyleyeyim orada 6 tane sıfır var. Birinci sırada da olan Entropia Universe yapımcıları, bir gezegen olan Planet Calypso’yu 6 milyon dolara SEE Studios’a sattı. Anlaşmalar o kadar uzun sürdü ki en sonunda SEE Planet Calypso’yu Entropia Universe’den ayırarak farklı bir oyun haline getirmeye karar verdi.

 

Siz dijital bir eşyaya bu kadar para harcar mısınız? Facebook grubumuza buradan katılarak tartışmaya dahil olabilirsiniz. İyi oyunlar!

 

Hakkında Kayra Tokgöz

Doğduğundan beri elinden bilgisayarı bırakamış bir insan evladı. Bırakmaya da çok niyeti yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.