Ev / Haberler / ESEA Counter-Strike 1.6 Sunucularını Kapattı!
Poster gg

ESEA Counter-Strike 1.6 Sunucularını Kapattı!

Hepimizin çocukluğunda en az bir kez oynamış olduğu Counter Strike 1.6’yı unutmaya iten bir haberle karşınızdayız. 2003‘den bu yana Counter-Strike serisi için oyun sunucusu oluşturan ESEA geçtiğimiz günlerde Counter-Strike 1.6 sunucularını resmi olarak kapatma kararı aldı. Çoğumuz şu aralar Counter-Strike 1.6’nın yüzüne dahi bakmasak da çocukluğumuzda büyük bir yer edinmesinden dolayı bu habere üzülmedik değil.

ESEA’in yaptığı açıklama şu şekilde:

ESEA kurulduğunda tek desteklenen oyun Counter-Strike 1.6 olmasına rağmen Counter-Strike E-Spor’un temellerini çoktan atmıştı. Ve E-Spor’un gelişmesi şaşırtıcı olmuştur. Counter Strike dönemi boyunca Counter-Strike 1.6 büyük bir önem kazanmış ve tarih boyunca yapılmış en iyi oyun olarak önemini yitirmeye başlamıştır.

2014’de tüm Counter-Strike:Source sunucularımızı kapatmıştık, şimdi de aynısını Counter-Strike 1.6 için yapıyoruz. Counter-Strike 1.6 bir çoğumuzun hayatında önemli bir rol oynamış; hayat boyu arkadaşlığımızın temeli olmaktan, çoğumuzun halen unutamadığı efsanelerine dönüşmesinden… ESEA’nın bugünkü durumuna gelmesi için katkısı büyüktür.

Tabikide tüm takdiri; başından beri bizimle olan kişiler hak ediyor. rekabetçi maç özelliğinin gelmesinden itibaren Counter Strike 1.6 sunucularımızda oynamış Premium ve Insider üyelerimiz yakın bir zaman içerisinde özel bir rozet profillerine eklenecektir.

Gelecek Counter Strike E-Spor’u için çok parlak ,herkesin şimdilerde dediği gibi Global Offensive için. Counter-Strike:Global Offensive’in bir yere gittiği yok ne de ESEA’in. Nice 14 yıllara ve ötesine!

Hakkında Sadık Anıl Atılgan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.