Ev / Listeler / Filmi Çekilmiş 10 Efsane Oyun !

Filmi Çekilmiş 10 Efsane Oyun !

Filmi Çekilmiş 10 Efsane Oyun

Günümüze kadar bir çok güzel oyun tasarlanmış olup oyun severler için piyasaya sunulmuştur.Ancak bunlardan bir kısmı senaristler ve yönetmenler tarafından ilgi çekici olduğu düşünülüp neden beyaz perdeye aktarmayalım ? diye akıllarında soru işareti oluşturmuş ki bu güzel filmler ortaya çıkmış.Lafı daha fazla uzatmadan listemize bir göz atalım…

1-Need For Speed (2014)

Hapishaneden yeni çıkmış olan sokak yarışçısı arkadaşımız bu filmde eski ortağından intikam almak için ülke çapında bir yarışa katılıyor.Eski ortağı durumdan pek memnun olmamış ki bu kardeşimizin başına ödül koyuyor.

Yönetmenliğini Scott Waugh üstlenirken Breaking Bad dizisinin yıldızı Aaron Paul bu filmde boy gösteriyor.

2-Prince of Persia : The Sands Of Time (2010)

Pers Prensi:Zamanın Kumları fantastik-macera filmi olan bu filmimiz Jordan Mechner,Boaz Yakin,Doug Miro ve Carlo Bernard tarafından yazılmış ve Mike Newell tarafından yönetilmiştir.

3-Tekken (2010)

Popüler dövüş oyunlarından olan Tekke’nin yaratıcısı Namco , oyunun haklarını çok hoş bir para olan 60 milyon dolara Crystal Sky adlı film şirketine satmıştır.Dwight H.Little filmin yönetmenliğini yapmıştır.

4-Max Payne (2008)

Max payne 2001 yılında Remedy Entertainment tarafından geliştirilmiş olup kendisiyle aynı adı taşıyan ve video oyunundan uyarlanılan 2008 Amerikan kara aksiyon filmidir.Beau Thorne tarafından yazılmış , John Moore tarafından yönetilmiştir.Film New York  şehrinin karanlık sokaklarında karısının ve kızının ölümünün intikamını almaya çalışan dedektif Max Payne’nin hayatını konu alıyor.

5- Hitman (2007)

2007 yapımı olan ve video oyunundan uyarlanan Amerikan aksiyon filmi.Timothy Olyphant ve Dougray Scott’un başrollerini paylaştığı filmin yönetmenliğini Xavier Gens üstlenmiştir.Türkiye’de bu film 7 aralık 2007’den itibaren gösterime başlanmıştır.

6-Doom (2005)

Doom sinema filmi 2005 yılında Wesley Strick ve Dave Callaham tarafından kaleme alınmış,filmin yönetmeni Andrzej Bartkowiak’dir.Film ana temasını Doom adlı video oyunundan almaktadır.

7-Resident Evil (2002)

Ölümcül Deney ( Özgür adı:Resident Evil) 2002 yapımı bilim kurgu filmi olan bu film yine video oyunundan alınmıştır.Bu film Resident Evil serisinin ilk filmidir.Paul W.S Anderson’un yönetmenliğini yaptığı bu film Capcom’un Resident Evil oyunundan alınmıştır.Oyundan filme adapte edilen bir oluşum olsa dahi pek bir alakaları olduğunu söylemek zor açıkcası.

8-Tomb Raider (2001)

Lara Croft : Tomb Raider oyunundan esinlenerek çekilen bir film olma özelliğini taşımaktadır.30 Haziran 2001’de Amerika’da gösterime giren bu filmde Lara Croft ,Angelina Jolie tarafından canlandırılmıştır.

9-Mortal Kombat (1995)

Mortal Kombat adlı oyunun sinemaya uyarlanması ile ortaya çıkan ölümcül dövüş adındaki bu filmimizde yıldırımların efendisi olma özelliği taşıyan Raiden’ın birbirine uyumsuz olan 3 tane dövüşçü ile dünyayı kurtarma macerasını konu almaktadır.

10- Street Fighter (1994 )

Street Fighter 1994  ABD yapımı Capcom’un ünlü bilgisayar ve konsol oyunudur.Steven E.de Souza’nın yönetmenliğini yaptığı filmde başrol oyuncuları Jean Cloude Van Damme ve Raul Julia’dır.

Hakkında Halfboss

Buna da bak!

Öncekilerden Farklı Oynanışlarıyla Serilerin Göze Batan Oyunları #2

Evet sevgili oyuncular biliyorsunuz ki  önceki listemizde  oynanışı değiştirilmiş, farklı bir oynanış ile kullanıcılara sunulmuş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir