Ev / Haberler / Fortnite Battle Royale iOS Sürümü İçin Davet Etkinliği Başladı

Fortnite Battle Royale iOS Sürümü İçin Davet Etkinliği Başladı

Poster gg

Twitch’te izlenme sayısında PUBG’yi solladıktan sonra oyun sektöründeki yerini daha da genişleten ve PUBG’nin tekelini yıkan oyun Fortnite Battle Royale’in iOS sürümü için ön kayıtlar başladı. Epic Games, açıklamasında oyunun birkaç ay içinde Android’e geleceğini de belirtti.

Davet Etkinliği adı altında başlatılan etkinlikte oyuncular e-posta adreslerini Epic Games’e verdikten sonra uygun zamanı bekliyorlar ve bir süre sonra davetiye linkini alıyorlar. Siz de bir iOS kullanıcısı ve Fortnite oyuncusuysanız Epic Games’in sitesinden bu kampanyaya katılabilirsiniz.

Epic Games, etkinliği piyasaya sürmekle beraber oyunu oynatabilecek cihazlar hakkında da bilgi verdi. IOS’ta Fortnite Battle Royale oynayabilmek için iPhone 6S/SE, iPad Mini 4, iPad Air 2, iPad 2017, iPad Pro veya daha yeni bir cihaza kurulu iOS 11’e ihtiyacınız olacak. Bunun yanında doğal olarak internet erişimi de gerekecek.

Fortnite Android’e Ne Zaman Gelecek?

Yapımcı firma kesin bir tarih vermemekle beraber oyunun birkaç ay içerisinde Android’e de geleceğini belirtti. Bu davet etkinliğine kaydolan oyuncular oyun Android’e çıktığında da haberdar edilecekler. Bu hamle, PUBG’nin mobil sürümlerinin replika olması nedeniyle Fortnite’ın PUBG ile olan rekabetinde Fortnite’ı bir adım daha ileriye taşıyacak. Zaten hızla oyuncu kaybeden PUBG’nin bunu engellemek için yaptığı yenilikler karşısında Fortnite cephesinden böyle bir atak gelmesi zaten hat safhada olan rekabeti daha da kızıştırmış durumda.

Fortnite’ın davet etkinliğine katılmak için bu linki kullanabilirsiniz. Tekrar hatırlatalım, Android kullanıcısı iseniz de kampanyaya katılırsanız oyun Android’e çıktığınızda haberiniz oluyor. En azından Epic Games öyle diyor.

Sizce bu etkinlik Fortnite’ın PUBG’yi geçmesini bir adım daha kolaylaştıracak mı yoksa aradaki rekabeti kızdırarak iki oyunun da kalitesini artıracak mı? Görüşlerinizi yorum kısmında belirtmekten çekinmeyin. Hepinize iyi oyunlar!

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.