Ev / Haberler / TFT:9.15B Yamasının Ardından Son Durum
Poster gg

TFT:9.15B Yamasının Ardından Son Durum

Bugünkü yazımızda Riot Games’in TFT ile ilgili son güncellemesi olan 9.15B yamasına değineceğiz. Şimdi gelin kimlerin güçlenip kimlerin zayıfladığına beraber bakalım.

 

9.15B yamasının en temel amacı savaş alanında terör estiren Kayle ve Karthus’u zayıflatmak. Özellikle seviye 2’de inanılmaz bir güce kavuşa bu şampiyonlar, oyun sonunda neredeyse kesin galibiyet getiriyorlardı. Gelen güncellemeye rağmen hala kuvvetli olsalar da, biraz daha dengeli bir hale büründüklerini ekleyelim.

Karthus

  • Yetenek hasarı: 400/700/1000 ⇒ 350/600/850
  • Yeteneğin hedef sayısı: 5/9/13 ⇒ 5/7/9

Kayle

  • Yeteneğin etkinleşmesi için gerekli olan mana: 100 ⇒ 125

Kayle’ın ulti atma eşiği biraz yükseltilirken, Karthus’daysa doğrudan zayıflatılmalara gidilmiş. Yapılan bu güncellemelere rağmen hayalet büyücünün hala en çok tercih edilen karakterlerden birisi olduğunu söyleyelim.

Zayıflatılan karakterler arasından Rengar ve Pyke da var. Pyke ultisinin sersemletme süresi seviye başına 0,5 saniye azaltılırken, Rengar’ınsa saldırı hızını düşürmüşler. Özellikle önceleri Rengar’ın 3 eşyayla tek başına tüm takımı taşıdığına şahit olduğumuzdan, bu zayıflatmanın bir hayli yerinde olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca Elise ve Veigar’ın da ufak çaplı olarak güçlendirildiğini ekleyelim.

 

Eşyalarda ise Koruyucu Melek ve Morellonomikon’un zayıfladığını görüyoruz. Özellikle Koruyucu Melek son zamanlarda bir hayli tercih edilir olmuştu. Verdiği zırh ve dirilme etkileriyle sizi neredeyse ölümsüz yapıyordu. Hala oldukça güçlü ve çokça da kullanılıyor, ama nispeten dengelenmiş bir halde.

Bunun yanı sıra Runaan’ın Kasırgası’nın da güçlendirildiğini söyleyelin. Önceleri verdiği ilave hasar %25 iken, şimdi bu oran 3 katına çıkartılarak %75’e çekilmiş. Bunun da yerinde bir dengeleme olduğunu düşünüyoruz.

Gelen güncellemenin ardından TFT’de son durum böyle. Daha fazla TFT, oyun, dizi ve teknoloji haberi için bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Hakkında Onat ÇAKALCI

Yeni şeyler tüketmeyi ve bunları çevremdekilerle paylaşmayı severim. Tıpkı burada yapmaya çalıştığım gibi gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.