Ev / Haberler / Instagram Görüntülü Sohbet Özelliği Kullanılabilir Halde!

Instagram Görüntülü Sohbet Özelliği Kullanılabilir Halde!

Poster gg

Son zamandaki güncellemeleriyle dikkatleri üzerine çeken Instagram, IGTV’den sonra görüntülü sohbet özelliğini de bünyesine kattı. Instagram’ın görüntülü sohbet özelliği gerek kişisel DM’lerde gerekse de grup konuşmalarında kullanılabiliyor.

IGTV

Instagram görüntülü sohbet

Görüntülü sohbet özelliğinden önce Instagram’a gelen, kendisine bir dakikanın üzerinde videolar yüklenebilen IGTV ortamı da dikkat çeken özelliklerden bir tanesiydi. Dikey olarak videoların sunulduğu bu özellik, Instagram’ın YouTube’a rakip olmaya çalıştığının bir göstergesi olabilir mi sorusuna ise zaman yanıt verecek. Kullanıcılar tarafından çoğunlukla beğenilen IGTV, bazı kesimler tarafından ise uygulamanın doğasına aykırı olarak görüldüğü için fazla ilgi toplayamadı.

Instagram Görüntülü Sohbet

Instagram görüntülü sohbet

Son zamanlarda gelen bir başka özellik olan Instagram görüntülü sohbet de aynı şekilde kimileri tarafından övgü yağmuruna tutulurken kimileri tarafından beğenilmedi. Skype gibi uygulamalar telefonda yoğun olarak kullanılmadığı için ve WhatsApp’te görüntülü sohbetin sadece kişisel sohbetlerde çalıştığı için, bu özellik mobilde görüntülü konferans görüşmesi sağlayan en iyi alternatif gibi gözüküyor. Bunun için görüntülü sohbet özelliği zaten revaçta olan Instagram’ın hızlıca yükselmesini sağlayabilir.

Instagram görüntülü sohbet

Kendi görüşlerimi soracak olursanız IGTV’yi biraz boş bulmakla beraber iki özelliği de, özellikle görüntülü sohbeti, genel olarak beğendim hatta görüntülü sohbeti kullanmaya başladım bile. Kim bilir, belki de Instagram hesabımızda yakın zamanda IGTV özelliğini kullanabiliriz 🙂

Bu gibi gelişmeleri takip etmek için bizi takipte kalmayı unutmayın. Konu hakkındaki görüşlerinizi sitenin yorum kısmından belirtmekten çekinmeyin, hepinize iyi oyunlar!

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.