Ev / Haberler / Teknoloji Haberleri / IPhone’nin Karizmasını Suya Düşürecek Telefon Razer Phone Tanıtıldı!
Poster gg
razer phone tanitildi

IPhone’nin Karizmasını Suya Düşürecek Telefon Razer Phone Tanıtıldı!

Telefon pazarında dengeleri değiştirecek, performansı ile olmasa bile ismi ile çıtayı yükseltecek Razer Phone Tanıtıldı.

razerin telefonu tanitildi

Aslında Razer‘in telefon piyasasına adım atacağına dair aylardır söylentiler olsa da ortada bir sır perdesi vardı. Türkiye saatine göre gece saat 11 civarı başlayan Razer’s London Keynote 2017 isimli etkinlikte beklenilen telefon tanıtıldı. Almanya’da yapılan etkinlik anlık olarak Twitch‘de “PC Gaming, it’s your Destiny in the FriendZone” ismi ile yayınlandı. Telefonun tanıtımı için güzel bir ablamızdan sonra sahneye yerinde duramayan, sürekli olarak Twitch kameralarına ve seyircilere arkasını dönen bir abimiz çıktı. Hatta bu insan evladı Twitch kamerasına o kadar ters tarafını gösterdi ki ekran görüntüsü almak için ömürümden ömür gitti. Zaten telefonun ilk defa gösterildiği resimdeki eli görünce Razer’in bu etkinliği ve telefon tanıtımını yeteri kadar önemsemediği düşüncesine kapıldım. Öyle ki akrabalar arasında bir gün otururken “senin elin az düzgünmüş şu telefonu tut da çekivereyim masraftan kurtuluz” demiş olabilecekleri kadar kötü bir fotoğraftı benim için. İlgili resmi aşağıda görebilirsiniz.

razer phone twitch

Evet Razer’in etkinliği hakkında yeteri kadar konuştuktan sonra gelelim telefonun teknik detaylarına.

Nexbit Robin ismini taşıyacak olan telefon 5.72 inch ekrana sahip olacak. Ve bu ekran 2560 x 1440 çözünürlükte 120 Hz Ultra Motion tazeleme oranı sunacak. Qualcomm Snapdragon 835 işlemci ve 8 GB ram miktarına sahip olacak telefon, 64 gb dahili hafıza (azami desteklediği miktarı bilmemekle birlikte micro sd kart ile artırılabilir) ile birlikte gelecek. Telefonun bataryası ise 4.000 mAh olacak ve bu bataryanın %85 doluluk oranına 1 saatlik şarj sonucu ulaşacağı iddia ediliyor. Telefonun ön tarafında 8 mp selfie kamerası, arka tarafında ise biri telefoto diğeri geniş açı olan çift 12 MP kamera bulunuyor. Bu sayede arka kamera ile alan derinliğine sahip fotoğraflar çekilebiliyor. Gelecekte sağlanacak güncellemeler ile de Razer, ağır çekim ve portre modunun da telefona ekleneceğinin sözünü veriyor. Telefonun hoparlör kısmını gelecek olursak “güzel hoparlörü olan telefon çıksa da alsak” diyenler varsa onları sevindirecek bir haberimiz var. THX ve Dolby Atmos sertifikasına sahip hoparlör telefonun ön tarafına bakacak. Son zamanlarda çıkan telefonlarda bir klasik haline gelen parmak izi sensörü yine karşımıza çıkıyor. Android Nougat 7.1.1 sürümü ile paketlenecek  Razer Nexbit Robin için 2018 yılının ilk aylarında Android Oreo 8.0 sürümü gelecek. Bütün bunlara ek olarak üst düzey oyun performansı ve oyun oynarken batarya optimizasyonu sağlanacağını söyleyen şirket, ileri dönemlerde oyun şirketleri ile iş birliği yaparak cihazın oyunlar ile olan optimizasyonunu daha da ileriye taşımayı planlıyor.

 

Ve fiyat ile çıkış tarihi.

ABD ve Avrupa için 17 Kasım‘da çıkışını gerçekleştirecek telefon için ön görülen satış fiyatı 699 dolar. Ama bu telefonun standart versiyonu, bir de sınırlı sayıda üretilecek Razer Phone Special Edition (ışıklı mışıklı) versiyonu var ki bildiğimiz tek fark telefon üzerinde bulunan Razer logosunun gri yerine yeşil olacağı. Henüz bu versiyonun fiyatını bilmiyoruz. Umarım telefonun dağıtımı için adı çıkmış oyun dağıtımcılarından fikir almazlar da telefonun ek özelliklerini dlc alarak açmak zorunda kalmayız diyorum ve Razer tarafından bu gece yayınlanan “Razer Phone | The Ultimate in Mobile Entertainment” isimli video ile sizleri baş başa bırakıyorum.

 

Hakkında Mehmet Bozkurt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.