Ev / Haberler / Oyun Haberleri / İptal Edilen Call Of Duty Oyunu Yeniden Gündemde
Poster gg

İptal Edilen Call Of Duty Oyunu Yeniden Gündemde

İptal Edilen CoD: Fog of War Yeniden Gündemde

Call of Duty: Infinite Warfare oyununun çıkmasına az bir zaman kala Sledgehammer’dan Michael Condrey bir açıklamada bulundu. Açıklamasında Fog of War oyununun diğer Call of Duty oyunlarından farklı olacağını belirterek, “Öyle bir oyundan tamamen vazgeçtik diyemeyiz. Muhtemelen o oyun sürekli planlarımız dahilinde olacak.” dedi.

cod_vietnam_1

CoD: Fog of War oyunu 2014 yılında bu paragrafın sonuna atacağım video ile gündeme gelmişti. Oyun tarzı olarak Uncharted ve Call of Duty karışımı olacağı söylenen oyun Vietnam savaşını konu alacaktı. Ancak yerini Advanced Warfare gibi Activision ve Sledgehammer’in kariyerinde pek parlak izler bırakmayan bir oyuna bırakmıştı.

Günümüze geldiğimizde Activision, Infinite Warfare’ye gelen tepkileri azaltmak ve ekmek yiyebilmek için diye düşündüğümResident Evil’den alışkın olduğumuz remake adı altında COD:Modern Warfare  oyununu yeni platformlara uyarlayıp çıkartacak. Ama bize kazık atmayı ihmal etmeyen Activision; Infinite Warfare almayana COD:Modern Warfare yok diye kural koymayı düşünüyor. Her ne kadar uğraşlar sergileseler de Battlefield serisinin Battlefield 1 adı altında çıkarttığı 1. Dünya Savaşı oyunun gölgesinde kaldıklarının onlar da farkındalar. Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş mantığı ile çıkartacakları oyunu önceden söyleyerek insanların tepkisini öğrenmek istediklerini düşünüyorum. Ve elbette ki oyuncuların Call of Duty’ye olan bağlılığını kopartmak istemediği için bizde Vietnam savaşını yapacağız demeye çalışıyorlar gibi. Umarım gelecek yeni oyun oyuncuların beğenisini kazanır. Aksi taktirde COD serisinin o büyük ihtişamını kayıp edeceğini ve Battlefield serisini farklı oyunlar ile kıyaslamaya başlayacağımızı düşünüyorum.

cod_vietnam_2

Hakkında Mehmet Bozkurt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.