Ev / Haberler / Jahrein Sözleri İle Tepki Çekti

Jahrein Sözleri İle Tepki Çekti

Valorant names

Popüler Twitch yayıncılarından olan Jahrein neredeyse söylediği her söz ile gündem oluyor. Ancak bu kez sözleri bir hayli tepki çekti. Tüm detaylar haberimizde.

Ahmet Sonuç yani nam-ı diğer Jahrein internet aleminde oldukça popüler bir isim. Bu popülerliğini eğlenceli Twitch yayınlarına olduğu kadar gündem hakkında yaptığı konuşmalara ve zaman zaman polemik yaratan sözlerine borçlu. Geçtiğimiz gün yayın sırasında ettiği bir laf ile yine şimşekleri üzerine çekti. Oynadığı oyun sırasında esnasında oyundaki köpeğe takipçileri tarafından Alfred ismi verilmesi istendi. Olaylar tam da bu noktada patlak verdi.

Tepkiler Haksız Mı?

Çoğunuzun bildiği üzere Jahrein gerçek hayatta Alfred isimli bir köpeğe sahip. Jahrein köpeğinin isminin zaten Alfred olduğunu, iki Alfred isimli köpek olamayacağını söyleyerek oyundaki köpeğin isminin ‘’Mustafa Alfred’’ olması gerektiğini esprili bir dil ile söyledi. Bu noktada bazı takipçilerinden de tepkiler gördü. Buradaki Mustafa isminin nereden geldiğini anlamak zor değil. Bildiğiniz gibi Atatürk’ün matematik öğretmeni kendi adının da Mustafa olmasından dolayı Atatürk’e ismine ek olarak Kemal adını uygun görmüştür. Burada yapılan göndermenin bu olaya olduğunu anlamak hiç de zor değil.

Jahrein duruşunu her zaman belli eden bir yayıncı olmuştur. Amacının Atatürk’e herhangi bir saygısızlık yapmak olduğunu zannetmiyorum ancak Mustafa Kemal’e karşı yapılan saldırıların her geçen gün arttığı bu dönemde böyle bir söz söylemesi gerçekten büyük bir talihsizlik.

Sizler bu sözler hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşın. Ayrıca oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir Yorum

  1. habil namı değer gramersiz adam

    bende zanetmiyorum gönderme yaptıgını rasgele o cıkmıştır azından

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.