Ev / Haberler / League of Legends RP Fiyatlarına Zam!

League of Legends RP Fiyatlarına Zam!

Valorant names

Özellikle ülkemiz oyuncu kitlesi tarafından çokça methedilen oyun League of Legends’taki oyun içi paraya, RP’ye, ülkenin ekonomisindeki buhran sebebiyle zam geldi. Riot Games firması bu zammın kendileriyle bir alakası olmayıp zammı ekonomik koşullara bağlıyor, oyuncu kitlesinin bir kısmı Riot Games’i kararında haklı bulurken diğer kısmı ise yüksek RP fiyatlarından yakınıyor.

League of Legends RP Zammı Ne Zaman?

Yapılan resmi açıklamada zam gelecek tarih 21 Mart, saat ise 14:00 olarak belirlendi. Bunu önceden söylemesi sebebiyle Riot, mağaza alışverişlerinden doğacak iade taleplerini de gerçekleştiremeyeceğini iade etti.

Riot’un resmi sitesinde yaptığı açıklamada bu RP zammının sebebi olarak ülkedeki her şeyin fiyatının artması, diğer bir deyişle alım gücünün azalması veya enflasyon, ve buna ek olarak gelen vergileri gösterdi. Kendi fikrimce haklı olan bu zama rağmen RP fiyatları TR sunucusunda hala diğer sunuculara göre gayet ucuz bir durumda, yine de duruma isyan eden oyuncular bulunuyor. Peki sizce bu konuda Riot mu yoksa oyuncular mı haklı?

League of Legends RP Zammı Sonrasında Fiyatlar

Yine resmi açıklamaya göre gelecek fiyat artışı sonrasında Riot Points fiyatları aşağıdaki tablolardaki gibi olacak. Eskisi gibi, mobil ödeme diğer ödeme türlerine göre daha pahalı olmayı sürdürecek.

Peki sizce bu RP zammı oyuncuları nasıl etkileyecek? Sizin bu zammın haklı olup olmaması hakkındaki görüşleriniz neler? İçinizden geçenleri alttaki yorumlar kısmından belirtmekten çekinmeyin, hepinize iyi oyunlar!

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.