Ev / Haberler / Line of Sight Artık Türkçe! – Çevirmen İle Röportaj
Valorant names

Line of Sight Artık Türkçe! – Çevirmen İle Röportaj

Line of Sight son günlerde Steam’in ücretsiz kategorisini alt üst eden oyunlardan. Hızlı bir çıkış yakalayan oyun artık Türkçe!

Yayın hayatına Combat Arms olarak başlayan oyun, kritik bir kararla isim değişikliğine gitti, tabi bununla kalmadı ve yepyeni bir arayüz ve geliştirmelerle Steam üzerinden yayına yeniden girdi ve oyuncuların beğenisini kazandı. Hızlı yükselişin başlarındayken Türkçe Çevirisi de tamamlandı. Daha anlatılacak çok şey var ama dilerseniz oyunun çevirmeni Hasan Can Cezveci ile röportajımıza geçelim ve oyunu biraz da ondan duyalım?

– Merhabalar, çevirisini yaptığınız Line of Sight oyunundan kısaca bahseder misiniz?

Merhaba Oyungg ekibi, Öncelikle şunu belirtmek isterim ki yaptığımız iş düz çeviri değil aslında yerelleştirmedir. Line of Sight, BlackSpot Entertainment tarafından geliştirilen askeri çevrimiçi bir FPS oyunudur.

– Oyun Combat Arms iken Türkiye’de çok tutulmamıştı ama Steam üzerinden bayağı yükselişte şuan, sizce Türkiye’de de emeğin karşılığını alabilecek ve yayılacak mı?

Bildiğiniz üzere “Combat Arms” adlı oyunun geliştiricisi “Nexon” adlı firmadır fakat bu oyunun geliştiricisi BlackSpot Entartainment‘dir yani birbirinden bağımsız ve farklıdır. Kendi fikrimi söylemek gerekirse oyun emeğinin karşılığını alacak ve yayılacaktır. Kısaca; Bir çok yenilik bu oyunda sizi bekliyor olacak sakın kaçırmayın.

– Çeviri aşamasında sizi en çok zorlayan şey ne oldu?

Aslında halen devam etmekte ve tam anlamıyla tamamlanmış değil, ilerleyen günlerde tekrardan bazı bölümleri oyuncuların daha rahat anlaması için değiştirebiliriz. Yerelleştirme tamamlandığında bile aslında güncellemelerin gelmesi devam edecek.

– Line of Sight oynamak isteyenler çeviriye nasıl ulaşabilirler ve oyunu hangi platformlardan indirebilirler?

Line of Sight oynamak isteyen her oyuncu arkadaşımız oyuna “Steam” üzerinden ücretsiz bir şekilde erişebilirler. Yerelleştirmemiz resmi yerelleştirmedir. Yani oyunu indirdikten sonra ayarlar kısmından Türkçe dilini seçerek oynayabilirler.

– Eklemek istediğiniz bir şeyler var mı?

Tabi ki, bazı oyuncu arkadaşlarımız “Combat Arms” adlı oyuna gene benzeteceklerdir. Pay 2 Win diye bir kavram var bilirsiniz, bu oyunda öyle bir şeye rastlayamazsınız gönül rahatlığı ile oynayabilirsiniz. Sakın kaçırmayın sizleri de aramızda bekliyoruz!

Röportaj ve yerelleştirme için Hasan Can Cezveci’ye ve Mehmet Cem Kaçan’a teşekkürler 🙂

Arkadaşlar, oyunun birde forum sitesi var ve Türkçe bölümü biraz destek bekliyor, foruma BURADAN ulaşabilir ve daha çok bilgi alabilirsiniz. Şimdiden hepinize iyi oyunlar!

 

 

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.