Ev / Tavsiyeler / M&B Warband Mod Önerisi: Perisno Modu

M&B Warband Mod Önerisi: Perisno Modu

Poster gg

Sitemizi takip eden birçok M&B Warband oyuncusu olduğunu biliyoruz. Eğer Native hikayesinden sıkıldıysanız diyerek ara sıra mod önerileri yapacağız.

Bugün önerisini yapacağımız mod Perisno Modu. Bu modu tercih etmemin sebebi, uzun süredir oynuyor ama sıkılmıyor oluşum diyebilirim. Gerçekten oyunu farklı bir dereceye çıkartmayı başardı, birçok mod oynadım ama hiçbirinde bu kadar vakit geçirmemiştim. Şuan benim gözümde tek eksiği Türkçe çevirisinin olmayışı ama kullandıkları dil pek zor değil ve anlaşılabilir olduğu için bu durum gözünüzü korkutmasın lütfen.

Perisno Modu Neleri Değiştirmiş?

  • Irklar: Perisno hikayesi ile birlikte oyuna yeni ırklar katılıyor. Bunlar; Devler, Cüceler, Elfler diyebiliriz.
  • Harita: Native’e nazaran çok daha büyük ve keşfedilmeye açık bir harita sunuyor.
  • Hikaye: Daha farklı ve opsiyonel diyebileceğimiz bir hikaye ile karşımıza geliyor. Hikayeden daha fazla bahsetmeyeceğim çünkü spoiler riski taşıyor.
  • Binekler: Oyunda sadece atlara binmekten sıkıldıysanız şanslısınız oyunda Ejder, Geyik, Kurt gibi canlıları da binek olarak kullanabiliyorsunuz.

Değiştirdiği birçok şey var fakat bunlar diğer hikaye sürümlerinde de çokça değiştiği için saymaya gerek görmedim. Bol bol item, yeni NPC’ler, farklı Krallıklar ve daha büyük düşman orduları olduğunu da bilseniz yeterli olacaktır sanırım.

Diğer modlardan bana kalırsa en büyük farkı grafiklerdeki gelişme. Bildiğiniz üzere bu tip değişiklikleri deneyen modlar genelde grafik kalitesinde çok tıkanıyorlar ve görsel açıdan başarısız oluyor, Perisno bunu büyük ölçüde aşmış.

Ayrıca mod her ne kadar Fantastik bir evrende geçse ve esinlenmeler yapmış olsa da, özgünlüğünü de korumayı başarmış diyebilirim. Evet Cüceler Yüzüklerin Efendisi yapımından alışık olduğumuz cücelere benziyor ama oyunda Devler de var mesela, hikaye yine farklı bir ilerleyişe sahip. Bunları göz önünde bulundurduğumda Perisno modu gözümde biraz daha değer kazanıyor diyebilirim.

Diyarda ilk girdiğinizde yapılmış olan krallık güç dağılımları gözünüze garip gelebiliyor ama 150 günden sonrasında yaşanmaya başlayan olaylarla bu konuda da mantık kafanızda gayet güzel oturuyor. Yine de bana sorarsanız yapılması gereken iyileştirmeler var. Genelde Drahara Krallığı bu akıştan güçlü ayrıldı oynadığım 3 karakterde.

Modu nasıl indirebilirsiniz?

Eğer M&B Warband Steam hesabınızda varsa Atölye sayfasına abone olarak indirebilir ve güncellemelerden direkt olarak faydalanabilirsiniz. Atölye’de ayrıca modun yapımcıları soruları ve sorunları da çözmeye çalıştıkları ve moda gelecek güncellemelerle ilgili fikirler aldıkları için daha faydalı olacaktır bu şekilde indirmeniz.

Fakat Steam üzerinden oynamıyor ve farklı kaynaklardan satın aldıysanız. Modu bu adresten indirebilir ve Native hikayesinin yer aldığı dosyaya kurabilirsiniz. Fakat bu koşulda gelecek güncellemeleri takip etmeniz gerektiğini de söylemeliyim.

Diğer tavsiye yazılarımızı da okumayı unutmayın. Eğer aklınızda daha başka tavsiye edilecek modlar varsa yorumlarda yazabilirsiniz, onları da serinin devam yazılarında eklemeye çalışırız. Fakat Türkiye’de ve Dünya’da adı zaten yeterince çok bilinen modlara yer vermemeye çalıştığımızı da belirtelim. İnsanlara yeni şeyler göstermek asıl amacımız.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.