Ev / Haberler / Metal Gear Survive Kayıt Dosyaları Paralı!

Metal Gear Survive Kayıt Dosyaları Paralı!

Valorant names

Çıktığı günden beri eleştiri toplarına tutulan, Metal Gear adını kullanarak bir survive oyunu yapan Konami yine oyuncuları kızdırdı. Metal Gear 5 motoruyla yapılan, Metal Gear Survive oyununda kayıt dosyaları için ücretlendirme yapılmakta.

Son zamanlarda oyun içi satın alımlarla başımız dertte. Özellikle multiplayere odaklanan oyunlarda bunun ileri gidip, oyunu P2W mantığına çeviren yapımları hepimiz gördük. Ancak şimdiki durum diğerlerinden çok farklı!

Metal Gear serisinin yaratıcısı Hideo Kojima‘nın Konami‘den olaylı bir şekilde ayrılmasıyla serinin kaderi tamamen değişmiş, seri yok olmaya başlamıştı bile. Geçtiğimiz aylarda çıkan Metal Gear Survive‘nin bu kadar ağır eleştirilmesi de buna örnek olabilir.

Metal Gear Survive İçin Özel Para Birimi!

Konami‘nin Metal Gear Survive için geliştirdiği para birimi SV kayıt dosyalarının satımı için kullanılıyor. Oyunun başında belli bir miktarda SV ile başlıyor ama 2. bir karakter açmak için yaklaşık 1000 SV ödemeniz gerekiyor. 1000 SV ise 10 dolara karşılık geliyor. Tabii bu SV oyundaki diğer satın alma işlemlerinde de kullanılıyor.

Metal Gear Serisi Nereye Gidiyor?

Gizlilik mekanikleri, harika yapay zeka, müthiş hikaye diye rahatlıkla özetleyebileceğimiz Metal Gear serisi özellikle ilk oyunuyla ve 5. oyunuyla hepimizin aklına kazınmış bir efsane olarak kazınmış, gizlilik oyunları tarihine adını altın harflerle kazımıştı. Şimdi ise Hideo Kojima‘nın Konami‘den ayrılmasıyla seri yavaş yavaş ölmeye başlıyor. Oyuncu dostu frimalar ve işini tutkuyla yapan geliştiriciler gün geçtikçe azalıyor.

Umarım oyuncular olarak Metal Gear serisinin yavaş yavaş ölümüne tanık olmayız ve bu efsane seri eski güzel günlerine geri döner.

Metal Gear Survive 22 Şubat 2018 tarihinde Konami tarafından PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yapmıştı.

Daha fazla oyun haberi için sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın, iyi oyunlar!

Hakkında Emre Çakıcı

Kendimi bildim bileli oyun oynuyorum. Bu nedenle ilerde bu sektörde çalışmak en büyük hayalim. Şu an Oyungg.com'da yazarlık ve sosyal medya editörlüğü yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.