Ev / Haberler / Metro Serisi Sinema Salonlarına Geliyor

Metro Serisi Sinema Salonlarına Geliyor

Poster gg

Metro serisi ilk olarak Rus yazar Dmitry Glukhovsky tarafından yazılmış Metro 2033 kitabı ile hayatımıza girmişti. Daha sonraları yayınlanan Metro 2034, Metro 2035 kitapları ve Metro Last Light, Metro Exodus oyunları ile de yerini sağlamlaştırdı. Hikayesel anlamda çağımızın en etkili isimlerinden biri olan Metro bizleri bu sefer de beyaz perdede etkilemek için geliyor.

Filme ilgili açıklanan ilk bilgi Dmitry Glukhovsky’nin Metro 2033 kitabı çevresinde gelişen bir film olacağı. Gazprom Media‘nın alt kuruluşları olan TV-3, Central Partnership Film Company ve TNT-Premier Studios Company ortaklığı ile yapılacak film için bir çekim tarihi de belirlendi. Önümüzdeki sene çekimlerine başlanacağı söylenen film için belirlenen gala tarihi ise Haziran 2022. Henüz oyuncu kadrosu ve yönetmen hakkında elimizde bir bilgi olmasa bu seçimin de özenle yapılacağına eminiz.

Metro serisi daha önce pek çok kez film haline getirilmeye çalışılmış ancak çoğuna yazar Dmitry Glukhovsky izin vermemiş bir kısmı da başka sebeplerden dolayı iptal edilmişti. Bu sefer aradığı gibi bir ekip bulduğunu iddia eden Glukhovsky amaçlarının dünya standartlarında ve gişeleri patlatacak bir film yapmak olduğunu da ifade etti. Bilindiği üzere yazar bir önceki projeyi Amerika merkezli yapım şirketinin Washington’da geçen bir metro filmi yapmak istediği için reddetmişti. Bu sefer ekibiyle yakaladığı sinerji filmin geleceği için olumlu görünüyor.

Oyun, sinema teknoloji ve espor ile ilgili en yeni içeriklere buradan ulaşabilir, Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Hakkında Batuhan Demirbaş

Bir oraya bir buraya taşındığımız bir çocukluk geçirdiğimden 4 yaşımda kendimi kaptırdığım oyun dünyasına olan tutkum sanırım hala artıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.