Ev / Haberler / Minecraft, Çapraz Platform Oyunu Oluyor!
Poster gg

Minecraft, Çapraz Platform Oyunu Oluyor!

Uzun süredir beklenen özellik, Minecraft oyununun son güncellemesinde Windows 10 ve Android platformları üzerinde beta sürümüyle kullanıcılara sunuldu.

Bu sayede, farklı platformdaki oyuncular RealMS sistemi sayesinde hep beraber oynayıp ticaret yapabilecekler. Minecraft yapımcıları, yaptığı açıklamada oyunun diğer versiyonlarını oynayanlara müjde olarak bu yeniliğin sadece Windows 10 ve Android ile sınırlı kalmayıp yakında Xbox One versiyonuna da geleceğini belirtti. Uzun bir süre içinde bu özelliğin Nintendo Switch’e de gelmesi bekleniyor. Ayrıca beta sürümündeyken çapraz platformda oynayan oyuncular, tam sürüm çıkınca birçok ayrıcalığa sahip olacak.

Xbox One veya Windows 10’dan çapraz platforma erişmek istiyorsanız, öncelikle oyunun bir dijital kopyasına sahip olmalısınız. Sonrasında, Xbox Consider Hub uygulamasını indirip Insider Content kısmından Minecraft Beta’ya girebilirsiniz. Bu özelliği Android üzerinden kullanacaksanız bu linke tıklayarak oyunun Android sürümünün beta kullanıcısı olmak için başvurabilirsiniz.

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.