Ev / Haberler / MSI 2017 – Yarı Final Eşleşmeleri Belli Oldu
Poster gg

MSI 2017 – Yarı Final Eşleşmeleri Belli Oldu

Dünyanın dört bir tarafından e-spor severlerin merakla takip ettiği MSI (Mid-Season Invitational) 2017’de yavaş yavaş sona yaklaşıyoruz. Geçen hafta boyunca süren grup aşamasının sonlanmasıyla, yarı final eşleşmeleri belli oldu.

 

Grup aşamasında yaşananlara şöyle bir göz atacak olursak, şüphesiz en büyük şaşkınlık yaratan ekip Play-in aşamasından yükselen Gigabyte Marines (GAM) oldu. Hatırlayacak olursak, Gigabyte Marines Play-in‘in üçüncü ve son aşamasında ülkemizi temsil eden SuperMassive’i 3-1 yenerek MSI’da gruplara kalmıştı. Kendilerinden beklenti büyük değildi, belki 1 galibiyet, çok sürpriz yaratacaksa 2 galibiyetten fazlası olmaz deniyordu. Evet, belki grup aşamasını sonuncu bitirdiler fakat gerek aldıkları 3 galibiyet, gerek dünyanın en iyi takımı olarak gösterilen SKT‘ye karşı gösterdikleri inanılmaz performans onları takdir etmemiz için yeterliydi.

 

 

Olumlu yönde şaşkınlık yaratan ekip GAM‘dı, ancak olumsuz yönde şaşkınlık yaratan bir ekip de vardı: TSM. Kuzey Amerika temsilcisi, turnuvayı GAM’ın hemen üstünde, 5.sırada tamamladı, ve yarı finale kalamadı. GAM’a karşı aldıkları mağlubiyet, diğer maçlarda sergiledikleri kötü oyun, ormancıları Svenskeren ve alt koridorları WildTurtle-Biofrost ikilisinin kötü form durumu, beklenenin altında bir TSM izlememize sebep oldu. Grup aşamasını Tayvan ekibi Flash Wolves ile birlikte 4 galibiyet-6 mağlubiyetle bitiren ekip, FW ile oynadığı tiebreak mücadelesini yine kötü oynayarak kaybetti ve MSI’a erken veda etti.

 

Bir de, grup aşaması boyunca kendimce en zevkli maçtan bahsedip yarı finallere geçeceğim. Bana göre turnuvanın açık ara en zevk veren ve heyecanlı geçen maçı turnuvanın 3.günü, 12 Mayıs’ta oynanan G2-TSM maçıydı. Maçı izlemediyseniz mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. Efsane oyuncu xPeke’nin bir o kadar efsane backdoorundan bile daha çok heyecan uyandıran ve zevkli geçen bir maçtı. Hemen izlemek isterseniz, şuradan izleyebilirsiniz.

 

Grup aşamasının birincisi, hemen hemen bütün global turnuvalarda alıştığımız üzere dünya devi SKT oldu. İkinci sırada Çin temsilcisi Team World Elite (WE), üçüncü sıradaysa Avrupa temsilcisi Gamers 2 (G2) vardı. Grup dördüncüsü ise kıl payı bir tiebreak maçıyla yarı finale kalmayı başaran Tayvan temsilcisi Flash Wolves (FW) oldu.

 

İşte MSI 2017 Grup Aşamasının puan durumu:

 

Yarı finallerde grubu birinci bitiren SKT, grup dördüncüsü FW ile karşılaşırken, grup ikincisi Team WE ise G2 ile karşılaşacak. Yarı final mücadeleleri 5’er maçlık seriler olacak.

 

 

 

Oyungg olarak tüm takımlara başarılar diliyoruz, umarız seyir zevki yüksek mücadeleler izleriz.

Hakkında Sencer Yücel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.