Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / MSI 2017’de İlk Finalist SKT! İşte SKT’nin 2017 Hikayesi
Valorant names

MSI 2017’de İlk Finalist SKT! İşte SKT’nin 2017 Hikayesi

MSI 2017’de herkesin merakla beklediği yarı final mücadelesi dün akşam 21.00’da SK Telecom T1 ile Flash Wolves arasında gerçekleşti. Seriyi, ezici bir üstünlükle 3-0 SKT kazandı. Gelin, hep beraber bu gizemlerle dolu takımın 2017 yılını biraz olsun aydınlatmaya çalışalım.

 

SKT, tartışmasız şu güne kadar League of Legends’ın gördüğü en “iyi” takım. Tabii, bazen sadece “iyi” demek her şeyi açıklamıyor. Şöyle bir bakacak olursak dünyanın en yetenekli oyuncuları olarak gösterilen bir kadroya sahipler. Huni, Faker, Bang hepsi inanılmaz yetenekli oyuncular. Sadece bireysel yetenek de değil, makro-oyunu (kule, takım savaşları, ejder, baron) o kadar üst düzey oynuyorlar ki, bir çok oyunu zaten rakiple uğraşmadan kazanıyorlar. SKT için söylenebilecek şey belki de bu, rakipleriyle değil, oyunun kendisiyle mücadele ediyorlar.

 

SKT, geçmiş sezonlarda olduğu gibi bu sezon da Kore Ligi’ne (LCK) favori olarak başladı. 4.haftaya kadar namağlup gelen ekip, 4.haftada sürpriz bir şekilde Afreeca Freecs takımına 2-0 mağlup oldu. Fakat kaybetse de herhangi bir form düşüşüne izin vermeyen SKT, 4.haftanın diğer karşılaşmasını rahatlıkla kazanıp haftayı kapattı.

 

9.haftaya kadar yine tüm maçlarını kazanan dünya devinin rakibi, bu sefer ezeli düşmanı Samsung Galaxy (SSG)’ydi. Yine momentum T1 tarafındaydı fakat kimse ezici bir maç beklemiyordu. SSG maça çok hızlı başladı, ve seriyi adeta sildi süpürdü: 2-0. Ligde SKT’ye 2.mağlubiyetini tattıran SSG, şüphesiz sahneden ayrılrken son derece keyifliydi.

 

SSG mağlubiyetiyle şampiyonluğu bi’ nebze sıkıntı oluşturabilecek duruma sokan ekip, yine soğukkanlılığını kaybetmedi ve kalan bütün maçlarını kazandı. SKT, ligi 16 Galibiyet 2 Mağlubiyet ile şampiyon bitirdi. 2.olan SSG’nin ise 14 Galibiyet 4 Mağlubiyeti vardı. Son haftaya kadar kimin şampiyon olacağı matematiksel olarak belki belli değildi, evet. Fakat herkes içten içe SKT’nin yine Korea Champions – LCK şampiyonu olacağını biliyordu.

 

Telecom, Bugün oynanacak Team WE- G2 mücadelesinin galibi ile final oynayacak.  5 maçlık seriler tabii ki sürprizlere gebe ama Team WE bir adım daha önde gözüküyor. Olası SK Telecom T1 – Team WE finali için bir yorumlama yapacak olursak, T1 yine bir tık önde olacaktır. Geçtiğimiz senelerde farklı Çin temsilcileriyle yaptığı mücadeleleri de kazandıklarını biliyoruz (örn: Royal Never Give Up). Bu yüzden, şu aşamadan sonra şampiyonun kim olacağı sanki belli gibi. Bugün, bulunduğumuz durumda hiç bir takım SK Telecom T1 kadar üst düzey League of Legends oynamıyor.

 

Bugünkü maç neler getirir bilinmez fakat hem G2’ya hem de Team WE’ye başarılar diliyoruz. Umarız, SKT’yi zorlayabilecek olan finale çıkar.

 

Yazımı, SK Telecom T1’in 2016 Dünya Şampiyonası kupasını kaldırırken çekilmiş bir fotoğrafıyla bitirmek istiyorum. Bu adamlar, bu oyunu oynuyor!

Hakkında Sencer Yücel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.