Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / OKOLICIOUZ Virtus.Pro’dan Ayrılıyor!

OKOLICIOUZ Virtus.Pro’dan Ayrılıyor!

Poster gg

Michal “OKOLICIOUZ” Glowaty, Virtus.pro ile olan sözleşmesinin bitmesinin ardından yeni bir takım aradığını sosyal medyadan duyurdu.

22 yaşındaki oyuncu, takımın gidişatından memnun olmayan ve takımı bırakan byali’nin yerine takıma çağrılmasının üç ay ardından CIS organizasyonundan ayrılıyor.

OKOLICIOUZ, takımın yeni oyuncular denemeye karar vermesinden önce iki ay boyunca oyunlara ilk beş başladı. Kararın ardından ise eski AGO oyuncusu Tomasz “phr” Wójcik’e de kendini gösterme şansı doğdu. Oyuncu, takımı ESL Polonya Şampiyonasını ikinci bitiren ve Moche XL Esports turnuvasında yarı finale ulaşan takımı Virtus.pro’nun takımca gelişmesine rağmen yedeğe alınmıştı. Ama yine de oynadığı süreçte 0.92 KDA ile oynayan oyuncunun bireysel performans bakımından takımına uyum sağlayamadığı su götürmez bir gerçekti.

Oyuncu, oluşturduğu Twitlonger gönderisinde takımındaki rolüne alışamadığını belirtti. Virtus.pro’da oynadığı sürecin yine de ona değerli bir ders verdiğini de ekledi.

OKOLICIOUZ’un Açıklaması

“Sıralamalarda 32. sıraya yerleşsek bile bir şeyler tam yerine oturmuyordu. Galiba kadromuzun çoğu, ben de dahil olmak üzere, biraz agresif oynuyordu.

“Diğer oyuncuları destekleyebilecek, bomba falan kullanabilecek bir defansif oyuncuya ihtiyaçları vardı. Oyunda agresif olsam da bu role alışabileceğim konusunda kendime güveniyordum, çünkü neler yapabileceğimin farkındaydım ve VP için oynamak profesyonel olmamışken bile benim hayalimdi. Nasıl en azından denemeyebilirdim ki bunu?

“Fakat bir süre sonra, işlerin istediğimiz gibi gitmediğini fark etmeye başladık. Arkadaşlarımın rolünde daha deneyimli bir destek oyuncusuna ihtiyaçları vardı, ben de bu rolü daha fazla oynamak istemediğimi fark ettim.”

“Yine de inanılmaz bir deneyimdi. Dünyadaki en iyi takımlara karşı oynama fırsatı buldum ve bu sadece antrenmanda değil; ECS, Avrupa Minörünün kapalı seçmeleri ve Moche XL Esports gibi turnuvalardaydı.”

“Hatamdan ders aldım. Kimse oynadığı rolü belli etmemezlik yapmamalı ve tecrübesiz bir şekilde farklı roller denememeli.”

Oyuncu, son haftalarda şu anda LOOT.BET 3. sezonda mücadele edip pashaBiceps’in liderliğini yaptığı Leh takımı Youngsters‘ta oynarken görüntülendi. Sıralamalarda iki hafta üst üste ilk 30’a giren Virtus.pro takımı ise beşinci oyunları phr’ın geleceği hakkında henüz bir açıklamada bulunmadı.

Daha fazla espor haberi için bizi takipte kalmayı unutmayın. Hepinize iyi oyunlar!

 

 

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.