Ev / Haberler / Overwatch Bedava Olarak Bu Hafta Sonu Geliyor!
Valorant names

Overwatch Bedava Olarak Bu Hafta Sonu Geliyor!

Blizzard’ın popüler oyunu Overwatch bir bedava hafta sonu etkinliği ile daha oyuncuların ilgisini çekmeyi amaçlıyor.

Seviyoruz Seni Blizzard…

Blizzard’ın popüler FPS oyunu Overwatch yeni etkinlik, kostüm ve haritalar ile sürekli güncel tutuluyor. Zaman zaman eklenen yeni karakterler ise oyunun popülerliğinden bir şey kaybetmediğinin göstergesi. Malumunuz, günümüzde birçok oyunun ilgisizlik yüzünden fişi çekiliyor, ücretli oyunlar ise birer birer free to play oluyor. Rakiplerinin aksine Overwatch açıklandığı ilk günden beri ilgilerin odağı haline gelmeyi başarmıştı.

Kur fiyatlarından dolayı ülkemizde kendisine küçük ama sadık bir kitle edinebilen Overwatch oyuncuların ilgisini üzerinde tutmaya devam edebilmek için sık sık ücretsiz hafta sonu günleri düzenliyor. 17 Şubat itibari ile başlayacak etkinlik ile oyuncular oyunu 2 gün boyunca ücretsiz oynama fırsatı yakalayacaklar. Oyunun bulunduğu tüm platformlar, yani PS4, PC ve Xbox One bu etkinliğe dahil olacak.

O Güzel Kostümler, EXP’ler Çekip Gitmese…

Oyunu ücretsiz oynayacak olan kullanıcılar için sevindirici bir haberimiz var. Yalnızca denemek için şöyle bir bakıp çıkacağım diyen oyuncular da oyunu satın almış bir oyuncunun kullanabildiği her içeriğe ulaşabilecekler.  Diyelim ki oyunu sevdiniz ve almaya karar verdiniz. Hiçbir endişeniz olmasın, oyunda kaydettiğiniz her ilerleme siz oyunu satın aldığınızda da sizinle olacak. Yani kostümlerinize veda etmek zorunda değilsiniz.

E Ama Pahalı?

Oyunu alıp almamak konusunda kararsızsanız ya da oyunun fiyatı size yüksek geliyorsa da üzülmeyin. Blizzard bu ücretsiz hafta sonu etkinliklerini neredeyse her ay düzenlemeye başladı. Yani oyunu bir kez daha denemek ya da para biriktirmek için bir fırsatınız daha olacaktır. Benim şahsi fikrim hızlı ve rekabetçi FPS oyunlarını seven oyuncuların oyunu kaçırmaması yönünde. Ayrıca oyunu rakiplerinden ayıran bir diğer özelliği de zengin hikayesi. Oyun sürekli yeni içerik ve etkinlikler ile destekleniyor. Üstelik popülaritesini de uzun süre kaybedecek gibi değil.

Siz Blizzard’ın bu hamlesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sık sık ücretsiz hafta sonu etkinlikleri düzenlemelerinin nedeni ne olabilir? Yorumlarda bizlerle paylaşın. Ayrıca oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.