Ev / Haberler / Overwatch’a Yeni Karakter Geldi, Hoş Geldin Moira!
Poster gg

Overwatch’a Yeni Karakter Geldi, Hoş Geldin Moira!

Blizzard’ın 2016 yılında piyasaya çıkan ve içlerinde “Yılın en iyi oyunu” dahil olmak üzere toplamda 6 adet ödülü bulunan  Overwatch’a yeni bir karakter daha eklendi. Overwatch’ın Villian listesinde en üstte bulunan “Talon” birliğine mensup karakterimizin adı Moira. gerçek adı Moira O’Deorain. Yeni karakter destek sınıfına mensup ve ne yalan söyleyeyim oynarken bana biraz Zenyata’yı  anımsattı. gelin hanımefendinin özelliklerinin detaylarını aşağıda inceleyelim.

MOİRA

Biotic Grasp:  Bu özellikte 2 farklı kullanım seçeneğimiz var. Birincisi sağ tık ile 15m uzağımızdaki bir takım arkadaşımıza saniyede 75 can verebiliyoruz. Sol tık ile de düşmana saniyede 50 hasar verip kendimize 33 can çekebiliyoruz. Karakteri yaratan ekip bu hali ile fazla güçlü olduğuna karar verip karakterimizin sağ tıkına ufak bir nerf eklemiş. 9 saniye sonunda bu özelliğimiz bir cooldown sürecine giriyor. Ama yeteneklerimizin cooldown süresi gibi değil de daha çok Pharah’ın zıplama özelliğinin girdiği cooldown gibi zaman içerisinde doldukça tekrar aktif hale geliyor. Tamamen dolması 45 saniye gibi bir sürede oluyor fakat sol tık ile düşmana hasar verdikçe bu süre azalıyor ve 9 saniyeye kadar düşebiliyor.

Biotic Orb: Yine iki farklı kullanım seçeneğimiz var. “E” tuşuna bastıktan sonra sağ tık yaparsak takım arkadaşlarımızı iyileştiren bir küre yolluyor. Bu küre, takıma 300 can veriyor ve yok oluyor (saniyede 75 can veriyor ve birden fazla takım arkadaşına etki edebiliyor). Sol tık ise bu kürenin rakibe hasar veren halini yolluyor (saniyede 50 hasar, maksimum 200 hasar). Bu özelliğin fikrimce en hoş detayı attığımız küreler duvarlardan sekerek yoluna devam ediyor. Yani canı az kalmış bir rakipler kaçarak kapalı mekanlara kolay kolay sığınamayacak. 10 saniyelik bir cooldown’dan sonra yeteneği tekrar kullanabiliyoruz.

Fade: “Shift” tuşu ile ortadan bir anda kaybolup ani bir hız artışı kazanıyoruz. Bu süre boyunca hedef alınamaz oluyoruz aynı zamanda biz de hiçbir yetenek kullanamıyoruz. 6 saniyenin ardından  yetenek tekrardan kullanılabilir hale geliyor.

Coalescence: Karakterimizin Ultimate yeteneği olan bu özellik 0.5 saniyelik animasyonun ardından 30 metre boyunca etki eden sarı-mor karışık bir ışın oluşturuyor. Bu ışın, rakip takıma saniyede 70 hasar verirken takım arkadaşlarına saniyede 140 can veriyor ve hız artış sağlıyor.

Destek sınıfını oynamaktan pek haz etmesem de, Moira oynarken zevk aldığım nadir desteklerden diyebilirim. Siz karakteri beğendiniz mi? Hoşunuza giden veya gitmeyen yönlerini yorumlarda paylaşmayı unutmayın. İyi oyunlar!

Hakkında Can Abik

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi. Oyungg'de Kameraman olarak yer almakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.