Ev / Listeler / Overwatch’da Oyun Kazanmak İçin 7 Altın Kural
Valorant names

Overwatch’da Oyun Kazanmak İçin 7 Altın Kural

Merhaba OyunGG ailesi, bu yazımda sizlere Overwatch’da maç kazanmanız için yedi madde sıralayacağız.

1-Takımın İhtiyacına Göre Hero Seçin!

Maddeden de anlaşılacağı gibi, takımda beş tane atak herosu varken sizin yine de Genji almanız takımınıza hiçbir katkı sağlayamamanıza neden olacaktır. Her ne kadar toksik oyuncu bunu yapsa bile, siz bunu yapmaktan sakının ve gerekirse tank, gerekirse destek oynamayı bilin. Takımın ihtiyacını karşılayıp takımınıza katkı sağlayın. Takım kompozisyonunu mahvedecek heroları oynamaktan kaçının.

2-Desteğinizi Koruyun/Karşı Desteğe Odaklanın!

En çok yapılan hatalardan birisi de budur. Hasar çıkaran herolara odaklanmaktansa Mercy, Ana gibi muazzam derecede can basan herolara odaklanmak, takımınızın savaşları kazanmasında büyük rol oynayacaktır. Ayrıca kendi desteğinizi de, o kendisini koruyamadığı için korumalısınız. Korumalısınız ki o da sizi koruyabilsin.

3-Kendinize Bir Takım Arkadaşı Bulun

Her ne kadar çoğu oyunda tek başına oynamak (SoloQueue) ile elonuzu artırmak zor olsa da Overwatch, bu oyunların başında geliyor. Çünkü oyunda kesinlikle bir takım sinerjisi gerekiyor. Kısacası, bir ”pre” bulmadan ranked oyun kazanmanız biraz zor.

4-FPS > Grafik

Eğer bilgisayarınız oyunu rahatça oynatamıyorsa sırf göz zevkiniz için FPS’inizi düşürmektense, oyunu kalitesiz ama akıcı bir şekilde oynayın. Overwatch gibi her şeyin her yerde olduğu bir oyunda akıcılık en önemli unsurlardan biri. Ne dönüp bittiğini açık bir şekilde görebilmeniz gerekiyor.

5-Her Şeyin Bir Zamanı Var

Reaper, Pharah, Genji gibi heroların ultisiyle ani hasar ve teamkill çıkarma olasılığı yüksektir. Böyle POTG’ler izleyip gaza gelen arkadaşlarımız hemen bunlardan birini alıp oyun girer ve Q’ya basıp POTG almaya çalışır oysa ki bu her zaman olacak şey değildir. Örneğin D.Va ile 6 kişinin arasına ultiyi bıraksanız bile rakiplerin kolay saklanacak yerleri olabilir veya Reaper ile ”DIE, DIE, DIE” diye araya birden atlarsanız ölürsünüz çünkü odakların üzerinizde olmaması gerekir. Bu yüzden her şeyi doğru zamanlayın.

 

6-Pozisyon Almak

Özellikle nişancı heroların iyi yapması gereken bu hareket, yüksek SR oyuncusu ve düşük SR oyuncusunun arasındaki başlıca farklardan birisidir. Örneğin Pharah oynuyorsanız yeteneklerinizi iyi kullanabilmek için yüksekte durmalısınız, veya nişancı oynarken görülmemek ve rakibi tenhaca düşürebilmek için düşük bir yerde durmalısınız. Buna bir sürü örnek verilebilir, oynadığınız heroya göre duracağınız yeri iyi bilmelisiniz.

7-Sakin Kalmak

Her oyunda önemli olduğu gibi Overwatch’da da geri düştüğümüz durumda umudumuzu kaybetmeyip, takım arkadaşlarımıza liderlik edip, olumlu düşünüp oyuna bağlanmamız gerekiyor. Çünkü tilt olmak hem zevkimizi kaçırır hem de oyunu kazanma olasılığımızı azaltır. Gereksiz şeylerden dolayı kudurup karşı takıma sövünce, maçtan sonra kaybettiğiniz puanı geri almak için hırslıca oyuna girmek isteyince, tilt olduğumuzu kabullenip sakinleşmeye çalışmalıyız. Böylece hem daha iyi bir oyuncu oluruz hem de oyun zevkimiz artar.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, hepinize iyi oyunlar. Kendinize iyi bakın, sağlıcakla kalın 🙂

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir Yorum

  1. Pingback: Oyuncuları Heyecanlandıracak Yeni Bir Film Geliyor! | Oyungg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.