Ev / Listeler / Oynarken Kendinizi Tanrı Gibi Hissedeceğiniz 10 Oyun
Poster gg

Oynarken Kendinizi Tanrı Gibi Hissedeceğiniz 10 Oyun

Evet, belki hepimiz kendi halinde basit insanlarız ancak bazı oyunlar var ki bizleri insan sınırlarının çok dışına çıkarıp tanrı gibi hissettirmeyi başarıyorlar. Kendinizi neredeyse tanrı rolünü oynuyorken bulacağınız 10 oyun bu listemizde.

Black & White

Lionhead Studio tarafından geliştirilen ve yayımcılığın Electronic Arts’ın üstlendiği oyunda işe yeni başlamış bir tanrıyı canlandırıyoruz. Strateji türündeki yapım birbirinden eğlenceli ögeleri de bünyesinde barındırıyor. Tanrı olmayı yeni öğrenen acemi bir tanrı adayı olarak diğer büyük tanrılar tarafından eğitileceksiniz. Geliştikçe bu tanrılara savaş açmak ya da ittifak kurmak da tamamen size kalmış.

From Dust

Bu oyunda elinizde yönetebileceğiniz bir dünya, içerisinde de insancıklar var. Sıkıldınız mı? Öyleyse bir nehrin yatağını değiştirip su baskınına sebep olun. O da mı yetmedi, bir de insanlarınızı oradan oraya sürükleyip yeni ortamlarına adapte olmalarını denemelerini izleyin. Tanrı olmak böyle bir şey olabilir mi acaba?

Spore

Spore efsane seri The Sims’in yaratıcısı olan Will Wright tarafından yapılmış ve Electronic Arts tarafından dağıtımcılığı üstlenilmiş bir oyun. Tek hücreli bir canlı olarak başladığımız oyunu galaksiler arası seyahat edebileceğiniz düzeye çıkartmak da tamamen sizin yeteneğinize kalmış. Tek hücreli olarak yaratıkları istediğiniz özellikler çerçevesinde evrimleştirin ve kendi dünyanızı yaratın.

The Sims Serisi

Anlatmaya gerek yok, The Sims oyun dünyası için gerçek bir mihenk taşı niteliğinde. Oyunda yarattığınız karakterlere istediğiniz şekilde bir hayat vermek mümkün. Sıkıldınız mı? Öldürün gitsin! Üstelik karakterinizin canını almaya da Azrail gelecek.

The Universim

Dünyanın başlangıcına hoş geldiniz. Daha doğrusu insanoğlunun var oluşuna… Oyunda size sunulan dünya üzerinde bir nokta seçerek insanlığın gelişimine tanık oluyoruz. Seçtiğiniz bölgede gelişerek 4 kişilik bir çekirdek aileyi dev bir medeniyete dönüştürmeye çalışıyorsunuz.

Godus

Dünyayı şekillendirin, inanan kullarınız ile ilgilenin, dininizi yaymaya çalışın ve kafirleri helak edin. Dünyanın ücra köşelerine kadar dininizi yaymaya çalışırken ise tek başınıza olacaksınız.  İnsan ‘’ulan keşke bir peygamberim olsa’’ diye düşünmekten kendini alamıyor.

Populous Serisi

Bu oyun için Godus’ın atası demek yanlış olmaz. Hemen hemen aynı mekaniklere sahip olan oyunda kafirlerin üzerine ateşler salarken yüzünüzdeki gülümsemeyi gizlemek biraz zor oluyor.

Reus

Bu oyunda ise dünyayı şekillendirmek için sevimli devlerden yardım alıyoruz. Kontrolünüzdeki çeşitli özelliklere sahip devleri kullanarak dünya üzerinde hayatı başlatın. Her şeyi ile yönetebileceğiniz bu gezegende söz dinlemeyen tek bir organizma var, insanoğlu.

Crest

Bu kez yönettiğimiz toprak parçası kadim kıta Afrika. Bir tanrı olarak her sözünüzün emir niteliği taşıdığı oyunda kullarınızı kontrol altında tutmak için çeşitli stratejiler geliştirmeniz gerekiyor.

Creo God Simulator

İsmi zaten yeterince açık. Bu oyun tam anlamı ile bir tanrı simülatörü. Medeniyeti geliştirmenin yine sizin elinize kaldığı bir oyun Creo God Simulator. Elinizdeki kaynakları kullanarak medeniyetinizi inşa ederken karşınıza çeşitli sorunlar da çıkıyor elbette. Örneğin neden kaynaklarımız sınırlı? Oysa ki biz her şeye gücü yeten tanrı değil miyiz? Kafamda deli sorular…

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir Yorum

  1. Çok iyi bir liste olmuş. Gidip kafirleri yakmalıyım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.