Ev / Listeler / Oyun Dünyasındaki En Etkileyici 10 Zırh
Poster gg

Oyun Dünyasındaki En Etkileyici 10 Zırh

Zırhlar genellikle silahların gölgesinde kalan eşyalar olsa da iyi bir oyuncunun sahip olması gereken en önemli şeylerden biridir. Zırhınız olmadan atılacağınız bir macera düşünün, bu vahşi bir dünyada gelecek her tehlikeye açık olacaksınız anlamına geliyor. Bizler de oyunların gizli kahramanları olan en etkileyici 10 zırh bu yazımızda.

-Big Daddy (Bioshock 2)


Big Daddy
dediğimiz karakterler Bioshock evrenindeki ürkütücü küçük kızlar olan Little Sister’ların koruyucuları olan ağır zırhlı abilerimiz. Ürkütücü ve eski tip bir dalgıç kıyafetinden oluşan zırhlarını ürkütücü silahlarla da süslemiş durumdalar. Karşınızda bu zırhı bürünmüş bir Big Daddy gördüğünüzde Little Sister denen minik kızlara bulaşmadan önce iki kez düşünmeniz gerekecek.

-Nanosuit (Crysis)

Nanosuit öyle bir zırh ki savaş meydanına bir kez bile çıkmış her asker eminiz bu zırha sahip olmak ister. Yüksek bir teknoloji ürünü olan bu zırh zorlu koşullarda hayatta kalmanızı sağlayacak her şeye sahip. Farklı modları ile kullanıcısının o an neye ihtiyacı varsa onu sağlayan zırh elbette listemize girmeyi sonuna kadar hak ediyor.

-H.E.V Suit (Half-Life)

Gordon Freeman ile özdeşleşmiş üç şey söylemenizi istesek eminiz birçoğunuz levyesi ve konuşmamasının ardından onun ikonikleşmiş zırhından bahsedecektir. Açılımı  Hazardous Environment Suit olan bu zırh temel olarak karakterimizi radyoaktiviteden koruyor ve onun neredeyse ikinci iskeleti olarak karakterimizi destekliyor. Ne diyelim, her bilim insanına bir H.E.V Suit lazım.

-MEKA (Overwatch)

Zırhlar önemlidir. Sevimli ve narin bir kızı bile amansız bir savaşçıya dönüştürebilecek yegane şeylerden biri zırhlardır. D.va tam da böyle bir kızken ülkesini korumak adına son teknoloji ile geliştirilmiş zırhına bürünerek yenilmez bir savaşçıya dönüştü. D.va’ya durdurulamaz bir savaş gücü sağlayan MEKA, yeri geldiğinde kendisini imha ederek de son ana kadar savaş meydanında kullanıcısına destek vermeye devam ediyor.

-Crusader Armor (Overwatch)

Üstün bir teknoloji ile klasik görünümün müthiş bir biçimde harmanlanması ile ortaya çıkan bu göz kamaştırıcı zırh için bir şövalyenin sahip olabileceği en akıl almaz zırh demek yanlış olmaz. Kullanıcısına sağladığı zırh desteği kadar çoğunlukla hayat kurtaran ileri teknoloji ürünü bir kalkana da sahip olan zırh savaş meydanındaki en sadık dostunuz olmaya aday.

-Daedric Armor (Skyrim)

Bu zırhın görüntüsü bile düşmanınızı korkutmak için tek başına yeterli olacaktır. Elde etmeniz için son seviyede demircilik bilgisi gerektiren bu zırh Skyrim dünyasında sahip olabileceğiniz en güçlü zırh olmanın yanı sıra ayrıca en güzel görüneni de.

-Power Armor (Fallout)

West Tek Araştırma Enstitüsü yapımı olan bu son teknoloji zırh Wasteland’in çorak topraklarında hayatta kalabilmeniz için geliştirilmiş en güçlü zırhlardan. Kullanıcısına sağladığı yaşam desteği ve akıl almaz özellikleri ile Power Armor’a sahip olmak sizi düşmanlarınız karşısında 1-0 öne geçirecek yegane unsurlardan.

-Combat Suit (Starcraft)

Starcraft evreninde zırhınız olmadan savaş meydanına çıkmak mı? Siz aklınızı kaçırmış olmalısınız. Üstün teknolojilerin savaş için kullanıldığı böyle bir dünyada düşmanlarınızın karşısına çıkacağınız zırh da elbette son teknoloji ürünü olmalı. Combat Suit bu konuda tam da ihtiyacınız olanı size sunarak oyun dünyasının en ikonik zırhları arasında yer almayı sonuna kadar hak ediyor.

-MJOLNIR VI (Halo)

Oyun dünyasının efsanelerinden olan Master Chief’in en az karakter kadar efsane olan zırhı MJOLNIR VI listemize girmezse olmazdı. İskandinav tanrılarından olan Thor’un çekicinin ismini taşıyan bu zırhın kullanıcısı gerçekten de tanrıların gazabının sahibi olabilecek güçlere ulaşabilecek duruma geliyor. Sıradan insanlara göre olmayan bu zırh yalnızca usta askerler için geliştirilmiş bir savaş makinesi.

-Abyssal Armor (Darksiders)

zırh

Mahşerin dört atlısının en korkuncu olan War için yaratılmış bu zırh elbette ki sahibi kadar efsanevi olmak zorunda. Oyun içerisinde çeşitli yerlere dağılmış 10 parçayı toplayarak sahip olabileceğiniz bu zırh ile karakterinizin tam potansiyelini ortaya çıkartabilir ve düşmanlarınızın gördüğü son şeyin keskin kılıcınız olmasını sağlayabilirsiniz.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilir, birbirinden eğlenceli içerikler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.