Ev / Listeler / Oyun Dünyasından En Meşhur 10 Anti Kahraman

Oyun Dünyasından En Meşhur 10 Anti Kahraman

Poster gg

Popüler kültür ürünlerinde sıkça karşılaşmaya başladığımız anti kahraman teması oyun dünyasında da bolca işlenmeye başladı. Biz de sizler için Oyun dünyasının en meşhur 10 anti kahramanını bir araya getirdik.

Trevor – GTA V

Trevor anti kahraman tanımının sözlük karşılığı diyebileceğimiz bir karakter. Aşırı uçlarda gezen ruh hali, mental hastalıkları ve sorumsuz hareketleri ile Trevor sıkça görmeye alıştığımız ‘’kahraman’’ temasının çok dışında bir karakter.

Alex Mercer – Prototype

İlk oyunda kontrol ettiğimiz karakterimiz serinin ikinci oyununda karşımıza baş düşmanımız olarak çıkıyor. Bu hale gelmesinde her anti kahraman gibi kendince haklı sebepleri olsa da bu Alex’in hareketlerini haklı çıkarmıyor.

Max Payne – Max Payne

Acılarla dolu bir yaşamı olan Max Payne belki aklımızdaki kahraman imajına tam olarak uymuyor ama bunun onu kötü bir adam yaptığını da söyleyemeyiz. Onun için yapabileceğimiz en iyi tanım hakkı olan adaleti kendi doğrularına göre sağlayan bir adam olduğu.

Dante – Devil May Cry

Eğlenceli, hazırcevap ve umursamaz. Bunlar Dante’yi tanımlarken kullanabileceğimiz en uygun 3 kelime. Kendi doğrularına göre hareket eden Dante belki de listemizdeki en eğlenceli anti kahraman.

Kratos – God of War

Kızgın, kaslı ve kel Spartalımız da her anti kahraman gibi hayatını kendi doğrularına göre yaşayan bir karakter. Yeri geldiğinde çocuğunu sonuna dek koruyabilecek bir karaktere sahip olduğunu bildiğimiz karakterimiz yeri geldiğinde tanrı bile öldürebilecek kadar acımasız olabiliyor.

James Earl Cash – Manhunt

Tarihin gelmiş geçmiş en vahşi ve tartışmalı oyunlarından biri olan Manhunt’ın ana karakterini listemizde konuk etmesek elbette olmazdı. Gözünü kırpmadan aklınıza gelebilecek en vahşi şekillerde insan öldürebilen karakterimiz açıkçası bizleri biraz ürkütüyor.

Jimmy Hopkins – Bully

Yaşına bakıp da Jimmy’i sakın küçümsemeye kalkmayın. Ergenliğinin zirve noktasındaki bu karakter yeni okulunda kendini kabullendirebilmek için her şeyi yapmaya hazır.

The Postal Dude Jr. – Postal

Tam bir adı bile olmayan karakterimizin geçtiği yerlerden kaos eksik olmuyor. Yalnızca karısının isteklerini yerine getirmek için her gün elinde bir liste ile şehrin sokaklarına inen Postal Guy, genelde şehri birbirine katmadan evine ulaşamazdı.

Death ve War – Darksiders

Mahşerin dört atlısından ikisi olan Death ve War elbette ki bunun hakkını sonuna kadar veriyorlar. Kendi usüllerine göre evrende dengeyi sağlamaya çalışan karakterlerimizin zaman zaman karşı karşıya kaldıkları anlar da oluyor.

Jackie Estacado – The Darkness

Yeraltı dünyasında adını duyurmuş bir aileye mensup olan Jackie Estecado’nun hayatı 21. yaş gününde edindiği özel güçler yüzünden değişir. Düşmanlarından bu özel güçlerinin yardımı ile intikam almaya başlayan karakterimizin bu noktadan sonra kaybedecek bir şeyi de kalmaz.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilir, birbirinden eğlenceli içerikler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.