Ev / Haberler / Teknoloji Haberleri / PlayStation 4 İçin Yeni Bir Güncelleme Geldi
Poster gg

PlayStation 4 İçin Yeni Bir Güncelleme Geldi

Sony, PlayStation isimli konsol serilerinin sahibi, bunu zaten biliyoruz. Serinin son konsolu olan canavar PlayStation 4 için yeni bir güncelleme daha getirdiler. Bu güncelleme içeriğinde Apple marka cihaz sahipleri için güzel haberlerimiz var.

PlayStation 4

PlayStation 4 – 6.50 Güncellemesi

Yeni güncellememiz de bugün (7 Mart 2019) itibariyle yayınlandı. Bu güncelleme ile sistem yazılımınızı en son sürüme, yani 6.50 sürümüne yükseltebilirsiniz. Tabii ki her zaman olduğu gibi daha da genişletilmiş özellikler biz kullanıcılara sunuluyor. Eğer bir iOS işletim sistemine sahip telefon ya da tabletiniz varsa sıkı durun çünkü sizleri de özellikle güzel bir özellik bekliyor. Bunun yanı sıra bazı başka özellikler de kullanıma açıldı. Güncellemenin içerikleri ise şu şekilde:

  • Artık uzaktan kontrol sistemi iOS cihazlarda da kullanıma açıldı. Eğer bir iPhone veya iPad sahibiyseniz şimdi AppStore üzerinden PS4 Remote Play uygulamasını cihazınıza indirerek bu özellikten faydalanmaya başlayabilirsiniz.
  • Niconico Live üzerinden yayın yapmak isteyen kullanıcılar artık 720p çözünürlük kalitesinde de yayın yapabilir. Ancak bu özellik yalnızca bazı ülke ve bölgelerde kullanıma açık.
  • Giriş yapma işlemlerini “O” düğmesi ile yapan kullanıcılar artık birkaç ayar ile bu işleme “X” düğmesini atayabilirler. Bu işlem için (Ayarlar) > [Sistem] öğesini seçin ve ardından “Giriş için “X” Düğmesini Kullanın” onay kutusunu işaretleyin. Ancak bu özellik de yalnızca bazı ülke ve bölgelerde kullanıma açık.

PS3 System Software Update

Yeri gelmişken uzaktan kontrol sisteminin Android cihaz kullanıcıları için zaten kullanıma açık olduğunu da belirtelim. Eğer siz de bir Android cihaz sahibiyseniz bu özellikten yararlanabilmek için cihazınıza Google Play Store üzerinden PS4 Remote Play uygulamasını indirebilirsiniz. Böylelikle sizler de bu özellikten faydalanma şansını elde edebileceksiniz.

Hakkında Heval Deniz Kaya

Gençliğinin baharında, biraz öğrenci, biraz müzisyen, azıcık da oyuncu. 17 yaşında, Oyungg'de yazar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.