Ev / Haberler / PlayStation 5’in Fiyatı ve Çıkış Tarihi Sızdırıldı

PlayStation 5’in Fiyatı ve Çıkış Tarihi Sızdırıldı

PlayStation 5’in çıkış tarihi ve fiyatı üçüncü parti bir geliştirici tarafından yanlışlıkla sızdırıldı.

Microsoft ve Sony tarafından açıklanmasa da yeni Xbox ve Playstation 5 hakkında dedikodular ve söylentiler giderek artıyor. Bu söylentilerin arasında bir yenisi daha eklendi ve ismi belirsiz Avrupalı bir üçüncü parti oyun geliştiricisi pastebin üzerinden konsol hakkında bildiklerini sızdırdı.Sızıntıyı yapan arkadaş Horizon Zero Dawn 2‘nin de PlayStation 5 ile aynı tarihte çıkacağını iddia ediyor. Bu bilgilerin doğruluğu kesin olmasa da dikkate değer ve kendi içinde tutarlı.

playstation 5

Sızıntılara göre PlayStation 5 2020 yılında piyasaya çıkarılacak. Fiyat olarak ise PlayStation 4‘ten 100$ daha pahalı olacak. Muhtemelen bahsi geçen PlayStation 4 Pro‘nun fiyatı ancak ortalama 500$ – 650$ civarında olacaktır. PlayStation 5 muhtemelen 2TB depolama alanıyla karşımıza çıkacak. Diğer başka sızıntılara göre ise dokunmatik ekrana sahip bir DualShock 5 ve 8K görüntü desteği de konsolun getirecekleri arasında.

Eğer ki tüm bu iddialar doğruysa seneye PlayStation 5‘i ve ardından diğer büyük firmaların konsollarını görebileceğiz. Kim bilir belki de yeni bir Konsol Çağı’nı başlatacak o konsol 2020’de çıkacaktır. Yorumlarda görüşlerinizi belirtebilir, bunun gibi teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizi Twitter‘dan takip edebilirsiniz.

 

Hakkında Ahmet Taha Koçtaş

Merhaba ben Ahmet Taha Koçtaş, 31.01.2003 tarihinde doğdum. 3 yaşımda ilk defa elime bilgisayar aldım. Hatta o kadar ki okuma yazmayı bilgisayar klavyesinden öğrendim :) Sonic The Hedgehog, Street Fighter, Super Mario Bros, Sims gibi efsane oyunlarla büyüdüm. Şimdilerde Tom Clancy's Rainbow Six Siege, Square Enix'in yeni Tomb Raider serisi, Witcher 3 gibi oyunlar ile oyun hayatımı devam ettiriyorum. Biricik OyunGG ekibinin en yeni yazarlarından birisi olma onuruna sahibim :)

Buna da bak!

Rainbow Six Quarantine

Rainbow Six Quarantine: Siege Mekanikleriyle Yepyeni Bir Oyun

E3 2019 konferansında Ubisoft yeni Rainbow Six oyunu olan Rainbow Six Quarantine’i duyurdu. Üç kişilik, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir