Ev / Haberler / PSN Çevrimiçi Kimliğimizi Artık Değiştirebileceğiz

PSN Çevrimiçi Kimliğimizi Artık Değiştirebileceğiz

Poster gg

Evet sevgili konsolcular! Sonunda beklediğimiz o haber geldi! PSN çevrimiçi kimliğimizi artık değiştirebileceğiz! Tüm detaylar haberimizde.

Şahsen ben bu haberi görünce çok sevindim. Çünkü ben Playstation 3 kullandığım zamanlar oldukça küçüktüm. Dolayısıyla çevrimiçi kimliğimi saçma bir şey yapmıştım. Playstation 4 sahibi olduğumda da doğal olarak hâlâ aynı kimlikleyim. Sonuçta insan büyüyünce zevkleri de değişiyor. Çoğu Playstation oyuncusu şikayetçidir bu durumdan. Hatta daha önceden kötü içerikli isim yüzünden banlananlar bir daha girebilecek. Hatırlatsanız abinin biri ismi yüzünden uzun süredir kullandığı hesabı kapanmıştı. E buradan ona da hayırlı olsun diyelim, o da hesabını alabilecek. Bu arada bu kimliği değiştirebilmemiz istediğimiz isimi koyabileceğimiz anlamına gelmiyor. Öyle küfürlü, saçma sapan isimleri hala alamıyoruz yani.

Çevrimiçi Kimlik Değişebilecek Fakat…

Evet bu kısım çok önemli. Çünkü gerçekten benim sinirimi çok bozan bir kısım. İsim değişebilecek ama her değişimde belirli bir ücret ödememiz gerekiyor. Ücretin ne kadar olduğunu henüz biz de bilmiyoruz. Fakat hemen üzülmeyin çünkü ilk değişim tamamen ücretsiz! Noldu? Tatmin etmezdiniz değil mi? O zaman şöyle yapalım. Playstation Plus üyelerine %50 indirim desem? Yine mi tatmin etmedi? Beni de etmedi…

Sony ne yapamaya çalışıyor hiçbir fikrim yok. Yani biz bu işlemi Steam üzerinden bedavaya yapıyorduk. Dünya üzerinde elbette para verenler olur. Ama Türkiye’de pek ilgi göreceğini zannetmiyorum. Herkes bir defa değiştirip bırakır. Ama yıllar sonra yine saçma gelirse ne olacak? Kim çevrimiçi kimliğini değiştirmek için para verir ki yani? Sony lütfen sen de EA gibi olma lütfen!

Çevrimiçi Kimlik Değiştirmenin Kötü Yanları

Evet çevrimiçi kimlik değiştirmek gerçekten güzel bir özellik olmuş. Fakat bunun kötü yanları da var.

– Oyun içi eklenti veya sanal para aldıysanız bunları kaybetme riski.

– Oyunda veri ilerlemesi, lider panosu ilerlemesi ve kupa ilerleme verilerinizi kaybetme riski.

-Oyunların bazılarının çevrimiçi veya çevrimdışı olarak düzgün çalışmama riski.

-Önceki çevrimiçi kimliği/kimliklerinizin bazı yerlerde siz ve diğer oyuncular için görünmeye devam etmesi riski.

Şahsen ben bunları gördükten sonra vazgeçtim. Böyle kalsın sıkıntı yok. Ha eğer siz “ben risk alıyorum kardeşim ne olursa olsun.” derseniz buyurun efendim deneyin. Nasıl değiştirileceğini öğrenmek ve aklınızda kalan soru işaretlerini gidermek için buraya tıklayabilirsiniz.

Hakkında Harun Refik Çiftçi

2.5 yaşından beri Vice City sokaklarında geziyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.