Ev / Haberler / PUBG Minecraft’ı da Geçti!

PUBG Minecraft’ı da Geçti!

Poster gg

Çıktığı günden beri durdurulamayan bir yükselişle rekordan rekora koşan PUBG bir rekor daha kırdı! Popüler oyun, Minecraft’ın elinde olan “En çok satan PC oyunu” rekorunu kırdı!

PUBG’nin Yeni Rekoru

SteamSpy’ın sunduğu istatistiklere göre PlayerUnknown’s Battlegrounds, 09.01.2018 itibariyle 27,8 milyon sattı. Minecraft ise 27.6 milyon ile Player Unknown’s Battlegrounds’ın gerisinde kaldı. Dolayısıyla Player Unknown’s Battlegrounds bir rakibini daha devirip, kırılması oldukça güç olan bu rekoru kırdı ve tahta oturdu ve uzun bir süre daha tahtın sahibi olacağı düşünülüyor.

Özellikle tam sürüme geçtikten sonra oyuncu sayısını bir hayli yükselten ve yakın zamanda tüm platformlara çıkması düşünülen PlayerUnknown’s Battlegrounds aktif olarak 3 milyon kullanıcıya sahip ve sık sık getirilen güncellemelerle buglar düzeltilirken, oyuna yeni eklenen çöl haritası Miramar oyuncu sayısını bir hayli arttırdı. Battleground türünde bir devrim olan oyuntahtını kaptırmamaya oldukça kararlı. İleride PUBG’nin elinden bu rekoru alabilecek bir oyun çıkacak mı, bunu zaman gösterecek.

Hakkında Sizden Gelenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.