Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / Raleigh Major 2019’da Finale Kalanlar Belli Oldu

Raleigh Major 2019’da Finale Kalanlar Belli Oldu

Valorant names

Geleneksel Rainbow Six Siege Major turnuvalarından Raleigh Major 2019 bitmek üzere. Son beş gündür yapılan maçlardan sonra en sonunda final maçına ulaştık!

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege‘in her sene dört defa yapılan “Major” turnuvası bu sezon da kapışmalı maçlara ev sahipliği yaptı. Oyuna gelen her yeni sezondan bir hafta kadar önce yapılan turnuvalar ve ardından yayınlanan panel ile bu sezon da noktalancak. Panel günü öncesi yapılan yarı finaller de bugün sonuçlanmış oldu.

Raleigh Major

12 Ağustos itibariyle yapılan grup maçlarında A grubundan Team SoloMid ve Team Empire, B grubundan G2 Esports ve Team Secret, C grubundan Spacestation Gaming ve Giants Gaming, D grubundan ise forZe ve FaZe Clan galip çıkarak üst tura çıkmayı başarmıştı. Evil Geniuses, Ninjas in Pyjamas, Fnatic, Rogue gibi eledikleri güçlü rakiplerle parlayan yeni takımlar da bu sezon dikkat çekmişlerdi.

Çeyrek finallerde forZe Giants Gaming‘i, G2 Esports Team SoloMid‘i, Team Secret Spacestation Gaming ‘i ve Team Empire‘da FaZe Clan‘ı mağlup ederek yarı finale çıktılar. Sonuçları oldukça beklenmedik olan Çeyrek Finallerin ardından ise bugün Yarın Finaller oynandı.Yarı finallerde Team Empire, Team Secret‘ı yenerek finale çıkmayı başarırken G2 Esports, forZe‘yi yendi ve finale çıktı.

Yarın akşam oynanacak Raleigh Major 2019 Final maçında G2 Esports, Team Empire‘a karşı oynayacak. Eğer ki Team Empire yeteri kadar başarılı ise uzun zamandır tahtından edilemeyen G2 Esports bu sene birinciliği kapamayabilir. Birinicini 200.000$, ikincinin 80.000$ ve üçüncünün 40.000$ kazancağı büyük turnuva bakalım nasıl sonuçlanacak?

Turnuva ile ilgili tüm ayrıntıları öğrenebilmek ve e-spor haberlerimize daha çabuk ulaşabilmek için bizi Twitter hesabımızdan takip edin.

Hakkında Ahmet Taha Koçtaş

-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.