Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / Rusya PUBG Nations Cup Turnuvasının Galibi Oldu

Rusya PUBG Nations Cup Turnuvasının Galibi Oldu

Valorant names

500 bin dolar ödül havuzunun bulunduğu PUBG Nations Cup turnuvasının kazananı Rusya oldu.

On altı milli takımın katıldığı ve ülkelerin yarıştığı PUBG Nations Cup turnuvasını Rusya kazandı. Rusya Milli Takımı 127 puan toplayarak zirveye oturdu. Üç gün süren ve on beş karşılaşmaya sahne olan turnuva, Güney Kore’nin başkenti Seul’de gerçekleşti.

Ülkemizi temsil eden takım Team Turkey ise 68 puan alarak 12.sıraya yerleşti. Turnuvanın kazananı Rusya Milli Takımı 100 bin dolarlık ödülü kasasına koydu. Ülkemizi temsil eden Türkiye Milli Takımı ise turnuvadan 16 bin dolar kazandı.

384

Türkiye Milli Takımı mert, Abeutifuld, SIX-MOve ve Iroh dörtlüsünden oluşuyordu. 500 bin dolarlık ödül havuzuna sahip olan turnuvanın ikincisi ise ev sahibi takım oldu. Güney Kore Milli Takımı turnuvayı ikinci sırada ve 123 puanla bitirirken, üçüncülük koltuğuna da Kanada Milli Takımı oturdu.

9-11 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen turnuvanın ilk iki gün lideri Güney Kore Milli Takımı’ydı. Son gün 58 puan alarak arayı kapatan Rusya Milli Takımı, PUBG Nations Cup’ın ilk şampiyonları oldu. Kanada Milli Takımı da 106 puan alarak, turnuvanın ilk üçüne adını yazdırmayı başardı.

Dizi, sinema ve oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

 

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Edebiyat, sinema ve oyun dünyası ile ilgilenen genç bir lise öğrencisidir. Oyungg'yi çok seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.