Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / Şampiyonluk Ligi’nde Yarı Final Eşleşmeleri Belli Oldu
Valorant names

Şampiyonluk Ligi’nde Yarı Final Eşleşmeleri Belli Oldu

League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde hafta sonu oynanan çeyrek finaller sonucu yarı final eşleşmeleri belli oldu.

Dilerseniz öncelikle normal sezonda takımların sıralanışı nasıldı, onu bir hatırlayalım. Daha sonra kısaca Play-off sisteminden söz edip eşleşmelere geçelim.

 

 

 

Play-off Sistemi

Play-off’ta ilk iki takım doğrudan yarı final oynarken, 3.4.5. ve 6.takımlar çeyrek final oynuyorlar. Ligi 3.bitiren Team AURORA ile 6.bitiren Dark Passage çeyrek final rakipleri olurken, ligi 4.sırada bitiren Oyunfor.CREW‘un rakibi 5.olan P3P e-Sports oluyor. Bu 4 takım arasından çeyrek final karşılaşmasını kazanan düşük sıradaki takım (P3P, Dark Passage veya Oyunfor.CREW) 1907 Fenerbahçe’nin rakibi olurken, çeyrek finali kazanan yüksek sıradaki takım ise BAUSuperMassive’in rakibi oluyor. Aslında bu kadar karmaşanın tek sebebi, normal sezonu birinci sırada bitiren takıma biraz daha fazla avantaj sağlayabilmek.

 

Eşleşmeler ve Sonuçlar

Normal sezon sonrasında oluşan TBF Turnuva tablosu kabaca şöyle şekillendi:

 

 

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere, çeyrek final mücadelelerinden galip ayrılan 2 takımdan, normal sezonda daha üst sırada bitiren ekip BAUSuperMassive ile, daha alt sırada bitiren ekip ise 1907 Fenerbahçe ile karşılaşacaktı.

 

Çeyrek Final Sonuçları

Çeyrek finallerin ilki olan Oyunfor.CREW ile P3P e-Sports arasındaki mücadele cumartesi günü e-Spor severler için adeta bir şölene döndü. Gerçekten seyir zevki son derece yüksek olan bu 5 maçlık seride, bir o taraf maçı fırlattı, bir bu taraf. Sonuçta CREW maçtan 3-1 galip ayrıldı, ancak maçı P3P’in 3-0 kazandığını bile görebilirdik. Eğer hala izlemediyseniz sizi bu seriyi izlemeniz için şuraya alalım.

Pazar günü ise bir diğer çeyrek final eşleşmesi olan Team AURORA – Dark Passage mücadelesi vardı. Son 4 TBF’nin şampiyonu Dark Passage, karşısında “zorlanmadan kazanır” şeklinde yorum yapılan rakibi Team AURORA ile kozlarını paylaşacaktı. Gerçekten merak ettiğimiz bu seri, adına yaraşır bir heyecana sahne oldu. 5.maça kadar uzayan seriyi, Team AURORA 3-2 kazandı, ancak seriyi hakeden bir taraf yoktu. İki taraf da o kadar çok mücadele etti ki, gerçekten izlemesi müthiş keyifli bu seriyi iki tarafın da kazanmış olmasını dilerdim. Bu maçı izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyorum. İzlemek isterseniz buradan izleyebilirsiniz.

 

Yarı Final Eşleşmeleri

Çeyrek finallerin ardından yarı final tablosu şu şekilde oluştu:

Daha önceden bahsettiğimiz üzere, çeyrek finalleri kazanan iki ekip Oyunfor.CREW ve Team AURORA arasında CREW, ligi daha düşük sırada (4.) bitirmiş olduğu için 1907 Fenerbahçe ile eşleşti. Daha yukarıda bitiren Team AURORA ise (3.) yarı finalde ligi ikincilikle bitiren BAUSuperMassive’in rakibi oldu.

 

 

Tüm takımlara yarı final mücadelelerinde başarılar diliyoruz. Seyir zevki yüksek maçlar olsun, hak eden kazansın!

Hakkında Sencer Yücel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.