Ev / Listeler / Sevgili İle Oynanacak Oyunlar Part-1

Sevgili İle Oynanacak Oyunlar Part-1

Poster gg

Tebrikler! Oyuncu dediğin asosyaldir, iki lafı bir araya bile getiremez klişelerini yıkarak kendinize bir partner buldunuz. Partneriniz de sizin ilgi alanlarınızı paylaşıyor ya da paylaşmak istiyor. Bu durumda ne yapacaksınız? Hangi oyundan başlamak gerek, hepsi listemizde!

Portal 2
portal 2

Portal 2’nin co-op modu Valve tarafından adeta ‘’alın sevgilinizle oynayın’’ diyerek tasarlanmış gibi. Bir kere zaten bildiğiniz gibi oyunda öyle vurdu kırdı yok. Sakin sakin bulmacaları çözmeye odaklanmanız gerekiyor. Arada GLaDOS çeşitli kumpaslar kurup partneriniz ile aranızı bozmaya çalışabilir, şimdiden uyarıyoruz. Tek problem GLaDOS da değil elbette, bazı bölümlerde partneriniz muhtemelen ne dediğinizi anlamayacak, gözünün önündeki çözümü görmeyecek ve sizi deli edecek. Olsun, bunlar da bir şekilde ilişkinizi gözden geçirmeniz için işarettir belki de, kim bilir?

Don’t Starve Together
don't starve

Tahmin edebiliyoruz, ıssız bir adaya düşseniz yanınıza alacağınız üç şeyden bir tanesi bebişiniz olacak. Ancak ada tahmin ettiğiniz kadar ıssız değilse bebişinizle ıssız adada kafa dinleme planlarınız da suya düşecek demektir. Don’t Starve Together’da birbirinizin hayatta kalma yeteneklerine bel bağlamak zorundasınız. Yoksa gece olup karanlıkta kaldığınız ilk günün sabahında içinizden birisinin hayaletinin ötekini takip etmek zorunda kaldığını görüp üzülebilirsiniz.

Mario Kart
mario kart

Bu oyunda iş birliği yok gençler baştan uyaralım. Ay benim aşk kuşum bana pislik yapmaz, ay bana kıyamaz demeyin sakın. Bir tanecik aşkınız arkanızdan gelip kafanızda bomba patlattığı an neye uğradığınızı şaşırabilirsiniz. O güzel gözlerine bakmaya kıyamadığınız sevgiliniz yanınızda ağzından salyalar akıtarak controller parçalayan birine dönüşebilir, uyarmakta fayda var. Ama siz onu her hali ile seviyorsunuz zaten, değil mi?

Mortal Kombat
mortal kombat

Şiddetli bir kavga edildi, konu belki tatlıya bağlandı ama sizin içiniz intikam almadan ferahlamayacak. Hemen açıyorsunuz Mortal Kombat serisinden herhangi bir oyunu, seçiyorsunuz karakterinizi ve Allah ne verdiyse elini tutmaya kıyamadığınız sevgilinizi pikseller yardımı ile tokatlamaya başlıyorsunuz. Stres boşaltmak için harika bir yöntem değil mi, kabul edin. Gerçek hayatta birbirinizi kırmaktansa sanal dünyada kafalarınızı kırın. <3

A Way Out
a way out

Bu kadar rekabet yeter, şimdi tekrar birlik olma zamanı. ‘’Senin aşkın için hapis yatar, senin uğrunda hapisten kaçarım bal böceğim’’ dediğiniz sevgilinizi de aldınız yanınıza ve gerçekten de demir parmaklıklardan kurtulmak için birlikte planlar yapmaya başladınız. Ahh aşk, sen nelere kadirsin…

Minecraft
minecraft

Hah, işte bu oyun var ya bu oyun, sevgilinizin karakterini en güzel ortaya çıkartacak oyun. Savaşçı bir ruha mı sahip, yoksa gördüğü ilk zombi karşısında tabanları mı yağlayacak? Tarımımı yaparım keyfime bakarım mı diyor yoksa madene inip elmas peşinde mi koşmak istiyor? Kafanızda ne kadar soru varsa cevabını alırsınız bu oyun ile, bizden söylemesi.

Stardew Valley
stardew valley

Şehir hayatından sıkıldınız mı? İşiydi okuluydu derken hayat sizi yordu mu? En büyük hayaliniz sevdiceğinizi de alıp köye yerleşerek organik tarım yapmak mı? İşte Stardew Valley tam size göre. Umarız işler istediğiniz gibi gider ancak partnerinizi Haley ile aşırı bir samimiyet içerisinde görme ihtimaliniz de olduğunu aklınızdan çıkartmayın. Ne diyelim, iyi oyunlar, tabi mümkünse.

Cuphead

Bu oyun muhtemelen çiftleri ayırmak için yapılmış ancak belki de sizin aranızdaki bağları daha da güçlendirir, kim bilir? Sinirden controller fırlatan, klavye kıran bir partner ile hayatınızı geçirebileceğinizi düşünüyorsanız tebrikler, testi geçtiniz demektir. Evlenmeye yada birlikte yaşamaya karar veren her çift önce bu oyunu birlikte oynamalı bizce. Tam karakter analizi yapmalık oyun. Bakalım partneriniz sinirlendiğinde nasıl bir şeye dönüşüyor?

Age of Empires 2

WOLOLOOO!

Bu oyunda iki seçeneğiniz var. Ya müttefik olup birbirinize türlü şirinlikler yaparak ilişkinizi güçlendireceksiniz, ya da düşman renkler seçerek tüm öfkenizi sanal ortamda birbirinize kusacaksınız. Yeni kurduğunuz birliğiniz partnerinizin din adamı sayesinde bir anda ellerinizden kayıp saf değiştirecek, tıpkı kalbiniz ve duygularınız gibi…

Viscera Cleanup Detail
Viscera

Birlikte yaşayan çiftler diyorlar ki böyle oyun mu olur, sözümüz birlikte yaşama hayali kuran çiftler için. ‘’Ayy temizliği hafta sonu birlikte yaparız, 1 saate biter zaten en fazla. Biz birbirimize hep yardım ederiz değil mi aşkım?’’ diyen çiftleri duyar gibiyiz. Yorum yapmıyoruz. Şu oyunu oynarken 1 saat birbirine trip atmadan dayanabilen çiftler evlensin zaten. Düğün masrafları bizden.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir Yorum

  1. Sevgilisi olmayan

    Üzgün atıp çıkıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.