Ev / Haberler / Shadow of the Tomb Raider’dan İlk Uzun Fragman Geldi!

Shadow of the Tomb Raider’dan İlk Uzun Fragman Geldi!

Valorant names

Geçtiğimiz günlerde kısa bir fragman yayınlayarak çıkış yapacağını duyuran yeni Tomb Raider oyunundan ilk uzun fragman geldi. Fragmanda gözümüze çarpan detaylar neler? Bizleri nasıl bir macera bekleyecek? Gelin hep birlikte bir göz atalım.

shadow of the tomb raider

Firma yayınladığı ilk fragman ile ufak detayları bize göstermişti. Bizlere de neler olup bitebileceğine dair tahmin yürütmek ve yeni fragmanı heyecanla beklemek kalmıştı. Beklediğimiz gün geldi ve Shadow of the Tomb Raider’dan ilk uzun fragman bugün çıktı. İlk fragmanda da görmüş olduğumuz gibi Lara’nın yolu bu kez de Amerika kıtasının eski medeniyetlerinin arasına düşecek. Bölgeye uzun süre hakim olmuş olan Maya, İnka yada Aztek medeniyetlerinden biri oyunumuzun ana konusunu oluşturacak gibi görünüyor.

Özlediğimiz Lara Geri Mi Dönüyor?

Fragmanda Lara’nın bir takım sanrılar ile boğuştuğunu görüyoruz. Bu sanrılar oyunun ne kadarına etki edecek, bize ne gibi bir atmosfer sunacak şu an için belirsiz ancak fragmanı izledikten sonra benim aklıma gelen ilk oyun Hellblade: Senua’s Sacrifice oldu. Tabi Lara’nın sanrıları çok daha farklı. Gözüme çarpan bir diğer nokta ise Lara ile neredeyse bütünleşmiş bir hale gelen yaya eklenen yeni özellik oldu. Fragmanda gördüğümüz kadarıyla Lara artık düşmanlarına fırlattığı ip bağlanmış bir ok ile onları çekebilecek. Elbette bu yeni mekanik ile birlikte oyuna yeni eklenecek içerikler de olacaktır.

Gözüme takılan bir diğer ve bana göre en önemli nokta da Lara’nın fragmanın sonunda ettiği sözler. Bu sözler Lara’nın serinin son iki oyunundaki acemiliğini yeneceğini ve özlediğimiz maceracı Lara Croft kimliğine bürüneceğine dair bana umut verdi. Lafı daha fazla uzatmayayım ve sizleri fragman ile baş başa bırakayım.

Sizler fragman hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce oyunda bizleri ne gibi yenilikler bekliyor? Yorumlarda bizlerle paylaşın. Ayrıca oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilir, birbirinden eğlenceli içerikler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.