Ev / Haberler / Oyun Haberleri / Sims’in Yapımcısından Yeni Oyun Geliyor!

Sims’in Yapımcısından Yeni Oyun Geliyor!

Valorant names

Kendini oyuncu olarak tanımlayan her insanın yolu elbet bir şekilde The Sims ile kesişmiştir. Özellikle çocukluk yıllarımızda başında saatlerimizi harcadığımız efsane serinin yapımcısı Will Wright yeni bir oyun geliştiriyor. Detaylar haberimizde.

Bir Nesli Büyüten Oyun

Bizim neslimiz için Sims adı geçince akan sular durur. Sim’i asosyal olmasın diye kendi asosyal olmayı göze almış çocuklardık sonuçta biz. The Sims bizlere daha önce eşine rastlamadığımız bir oyun tecrübesi sunuyordu. 2000 yılında hayatlarımıza girdiğinden beri onun yaşattığı deneyimin yanına hiçbir oyun yaklaşamadı. Hal böyle olunca Sims markası da kendi ekolünü yaratmayı başardı. Bu başarıyı devam oyunları ve serinin alamet-i farikası olan ek paketler izledi. Ancak oyunun yaratıcısı Will Wright tüm bunlardan sıkılmış olacak ki karşımıza yepyeni bir oyun ile çıkmaya hazırlanıyor.

Bildiğiniz Her Şeyi Unutun

 

İlk 3 oyunun oldukça iyi giden satış grafikleri bildiğiniz gibi 4. oyun ile gerilemişti. Yeni bir oyun konsepti fikrinin doğmasında bunun etkisi var mıdır bilinmez ancak serinin yaratıcısı Will Wright bu oyun ile kendi yarattığınız karakterleri değil, şahsi hatıralarınızı oynamanızı istiyor. Proxi isimli oyunda her hatıra parçanız bir baloncuğun içerisinde resmedilecek ve isterseniz bunları diğer oyuncular ile paylaşabileceksiniz. Yok, ben mahremiyet istiyorum derseniz de yarattığınız hatıra baloncuklarını birbirleri ile harmanlayarak yepyeni deneyimlerin kapısını aralayabileceksiniz. Bu yeni deneyimleri edinirken yapay zekanın da bizlere bir hayli yardımcı olacağı belirtiliyor.

Oyuna İmzanızı Atmaya Ne Dersiniz?

Will Wright oyunun yapım aşamasında kendisine yardımcı olacak yetenekli insanlar arıyor. Bu projede yer almak isteyen ve yaratıcılığına güvenen insanlar için Wright’ın yarışma detaylarını anlattığı videoyu aşağıya bırakıyoruz. Kim bilir, belki ülkemizden çıkacak bir yetenek bu yarışmayı kazanır ve bizim de göğsümüzü kabartır.

Yeni oyun hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Sims gibi kült hale gelmiş bir seriden sonra nasıl tepkiler ile karşılaşacak? Yorumlarda bizlerle paylaşın. Ayrıca oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza da katılabilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.