Ev / Haberler / Sony E3 Defterini Neden Kapattığını Açıkladı!

Sony E3 Defterini Neden Kapattığını Açıkladı!

Poster gg

Her yıl oyun dünyasının kalbinin attığı en büyük fuarlardan biri olan E3 fuarına geçtiğimiz günlerde Sony cephesinden bir rest gelmişti. Fuara katılmayacaklarını söyleyen Sony’den bu kararın nedenine dair de bir açıklama geldi. Detaylar haberimizde.

Yıllardır E3 fuarında düzenledikleri etkinlikler, duyurusunu yaptıkları cihazlar ve oyunlar ile fuarın gözdesi konumunda olan Sony, E3 2019 fuarında boy göstermeyeceğini geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Bu şok edici yol ayrılığının sebebine dair de yetkili ağızlardan bir açıklama geldi. Sony’nin E3 sunumlarında neredeyse olmazsa olmaz insanlardan biri olan Shawn Layden’a sorulan soru ile bu ayrılığın üzerindeki sis perdesi de bir nebze aralanmış oldu.

Shawn Layden’a yöneltilen soru haliyle bu kararın ne sebeple alındığı oldu. Layden’dan gelen cevap ise  ‘’Dünya değişti ancak E3 buna ayak uyduramıyor’’ oldu. Diğer bir taraftan Sony tarafından yapılan resmi açıklama da firmanın yalnızca bu yıl değil, ilerleyen yıllarda da fuara katılmama ihtimalinin olduğunun sinyallerini verdi.

Şubat ayında Destination PlayStation isimli bir fuarımız var ve bütün yapımcıları ve üçüncü parti partnerleri, gelecek yılki programdan haberdar etmek için davet ediyoruz. Burada tüm yılın satış ve pazarlama planlamasını yapıyoruz. Haziran ayı, Christmas dönemini de göz önüne alırsak bunları tartışmak için çok ama çok geç. Gelelim işin haber kısmına. İnternetin geldiği durum ve 7/24 oyun haberlerinin akmaya devam ettiğini düşünürseniz, E3‘ün etkisini kaybettiği çok açık. Bu bir daha E3‘e katılmayacağız demek değil ama Haziran 2019 bizim için yeni şeyler söylemenin vakti değildi.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.