Ev / Haberler / StarCraft Remastered Yazın Geliyor!
Poster gg

StarCraft Remastered Yazın Geliyor!

Blizzard Entertainment, uzun zamandır beklenen StarCraft Remastered oyununu yazın çıkaracaklarını kamuoyuna duyurdu.

Güney Kore’deki I <3 StarCraft etkinliğinde konuşan Blizzard yöneticisi Mike Morhaime, oyunu geliştirip yeniden piyasaya sunacakları müjdesini verdi. Resmi Blizzard websitesinde ise, orjinal oyunla Brood War eklentisinin harmanlanacağını ve üniteleri, doğayı, oyun seslerini geliştirmekle beraber oyunun yıllardır süregelen oynanışına ellenmeyeceği, desteklenen çözünürlüklerin artırıldığı belirtildi ve eski-yeni karşılaştırılması yapıldı.

Blizzard tarafından yapılan başka bir açıklamaya göre oyun, çıktığında çoklu oyuncu desteği verecek ve Battle.net üzerinden oynanacak. Oyunun orjinal halinde bu destek olmadığı için bunu büyük bir gelişme olarak görebiliriz.

Morhaime, yaptığı bir basın toplantısında ”StarCraft, Blizzard’ın özünü oyunun hikayesiyle, dengesiyle ve bütün küçük detaylarıyla yansıtmakta ve 20 yıldır devam eden çizgimizi korumakta ve espor için başlıca bir öge olmaktadır.” ifadelerini kullandı. Başka bir açıklamasında ise bu hafta gelecek olan 1.18 yamasıyla beraber StarCraft’ın ve StarCraft:Brood War eklentisinin tamamen bedava olacağını açıkladı.

Starcraft’ın YouTube kanalında ise oyunun remastered haliyle ilgili bir video yayınlandı. Aşağıdan videoyu izleyebilirsiniz.

Kendi düşüncelerimi belirtmem gerekirse, oyunu daha önce oynamamış olsam da remastered halinin nasıl olacağını duyunca ve yeni grafiklerini görünce, birden oyuna bir ilgi duydum ve Blizzard’ın oyun stilinin değişmeyeceği konusuna bu kadar değinmesi beni çok etkiledi. Oyunun sıkı takipçilerine şimdiden hayırlı olsun diyorum.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, sağlıcakla kalın 🙂

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.