Ev / Haberler / Steam İstek Listesine Farklı İşlevler Eklendi!

Steam İstek Listesine Farklı İşlevler Eklendi!

Poster gg

Neredeyse hepimizin bildiği ama aynı zamanda neredeyse hiçbirimizin kullandığı bir Steam özelliği vardır, bilir misiniz? Bilirsiniz, istek listesi tabii. İstediğimiz oyunlar indirime girdiğinde bize bildirim göndermesiyle gönüllerimizi kazanmıştır kendisi, yakın zamanda ise biraz daha işlevselleşti. Gelin değişikliklere biraz yakından bakalım.

Steam İstek Listesi Arayüzü

Baktığımızda ilk dikkatimizi çeken şey doğal olarak değişen alımlı arayüz oluyor. Eski ot gibi bir UI’dan sonra bunu görmek herkesi memnun edecek gibi duruyor. Yeni arayüzde oyunları ayırt etmek daha kolay.

Steam İstek Listesi Oyun Sıralama

Değişen istek listemizde artık oyunları sıralayabiliyoruz, böylelikle fazla önem verdiğimiz oyunları başta görebiliyoruz. Manuel sıralamanın yanında arama seçeneklerine de fiyat gibi kriterler eklendi. Kalabalık bir istek listesi olan arkadaşlar için güzel bir özellik olduğunu söylemek pek de yanlış olmaz.

Sıralama Filtreleri

Oyunları sıralamak için koyulan filtrelerin yanı sıra belirli oyunları göstermek için koyulan filtreler de var. Bu filtreler üçe ayrılmış durumda: Sırala, Göster ve Filtreler. Sırala kısmında ürünlerin neye göre sıraya dizileceğini seçiyoruz, “Göster” kısmında ise ürünün türünü (Oyun, DLC vb.) belirliyoruz. Son olarak “Filtreler” kısmında fiyat gibi ölçütlere göre hangi ürünleri görmek istediğimizi paşa gönlümüze göre seçiyoruz.

Bence yeni arayüz eskisinden çok daha güzel ve işlevsel olmuş, Steam’in bu hamlesinin İstek Listesi’nin kullanım sayısını kayda değer bir şekilde artıracağını öngörüyorum. Peki bu konu hakkındaki sizin düşünceleriniz neler? Yorumlarda belirtmekten çekinmeyin, iyi oyunlar!

 

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.