Ev / Haberler / Steam Windows XP ve Vista’dan Desteğini Çekiyor
Poster gg

Steam Windows XP ve Vista’dan Desteğini Çekiyor

Uzun yıllar işletim sistemlerinin şahı olarak kalan, XP artık Steam’den gördüğü desteğe de veda edecek.

Steam’i aslında bu konuda tebrik etmek lazım. Kullanıcılarının sadece %0,12’si XP kullanıcı ve Windows dahi XP’den desteğini çekeli epey zaman oluyor. Vista cephesinde de tahminen durum pek farklı değildir. 2019’a girişimize kadar Steam elinden geleni yaptı ve XP için de uyumlu olmaya çalıştı fakat bu kararlarında bir değişiklik oldu.

Henüz açıklamadıkları bir tarihte (Muhtemelen güncellemelere bağlıdır.) Steam XP ve Vista’ya verdiği desteği ve uyumluluğu kesecek. Zaten şu an Windows kullanıcıları arasında XP kullananlar sadece %4, eminim büyük bir kısmı ATM ve Devlet kurumlarının bilgisayarlarıdır. Dolayısıyla eski şahın yeri dolalı epey zaman oluyor.

Peki ya Win 7? Bize var mı bir şeyler?

Ben de yeniliklere ayak uyduramamış bir Windows 7’ciyim. Korkmamız gereken bir durum henüz yok. Windows 7 hala en çok kullanılan Windows sürümlerinden. Özellikle bu grafikler bir zarar görmedikçe işletim sistemi gördüğü destekten mahrum kalmayacaktır. Tahmini verilere dayanırsak da buna 5 yıl kadar bir zaman olduğunu söylememizde bir sakınca yok. Yine de 5 yıla kalmadan üst sürümlere geçmeye çalışalım değil mi?

Daha fazla içerik için Oyun Haberleri kategorimizi takipte kalabilirsiniz. Her içerikten anında haberdar olmak için Twitter hesabımızında olduğunu hatırlatalım. Çok tatlısınız.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.