Ev / Haberler / Steam’de KDV Uygulaması Başladı, Oyuncular Şaşkın

Steam’de KDV Uygulaması Başladı, Oyuncular Şaşkın

Poster gg

Steam’e KDV Geldi, Oyuncular Şaşırıyor

Dünyanın en büyük video oyun platformu Steam’de artık KDV uygulaması başladı. Oyun fiyatlarına yüzde 18 oranında KDV uygulanıyor, bu da oyun fiyatlarının artacağı anlamına geliyor. Oyuncuları kızdıracak bu olayın detaylarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

Bundan sonra Steam’de Türkiye’den alışveriş yaptığınızda %18 KDV uygulamasından siz de sorumlu olacaksınız. Son zamanlarda yurt dışından yapılacak internet alışverişlerine vergi geleceği belirtilmişti ancak Steam gibi bir platforma gelmesi beklenmiyordu. Steam’e KDV uygulaması gelmesi hepimizi şaşırttı açıkçası. Bu olayın bizimle birlikte bütün oyuncuları şaşırtmakla beraber sinirlendireceğini de tahmin ediyoruz. Her şeye gelen vergilerin yanında Steam gibi bir platforma da vergi gelmesi gerçekten oyuncu kitlesini çok irite edecek gibi gözüküyor.

KDV Nedir?

KDV’nin ne olduğunu bilmeyen yoktur ama biz yine de belirtelim. KDV yani Katma Değer Vergisi, adı üstünde bir vergi çeşididir. Bundan sonra Steam’de aldığınız her oyun için devletimize %18 vergi ödemek zorundasınız. Oyun fiyatlarında %18’lik artış oldu diyebiliriz. %18 fazla bir değer gibi gözükmese de Triple A oyunların fiyatında 10-20 TL’lik bir oynama yapabileceği için hafife almamak gerekiyor. Ancak şimdilik oyun fiyatlarında bir artış görülmedi, bu ileride artış olmayacağı anlamına gelmiyor.  Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler? Yorumlarda belirtmekten çekinmeyin, iyi oyunlar.

 

Hakkında Zekican Aydın

Zekican Aydın, 17 yaşındayım Oyungg'de Yazar Koordinatörü ve yazarlık yapıyorum.

7 Yorumlar

  1. Hoaydaaaa ula voy para kalmadı ülkede hepsi ya yurt dışına çıktı yada devletin kasasına girdi ihracat lazıııım

  2. çılgın şempanze

    Yakında fpv de gelir fazla pahalı vergisi bunedir aq o zaman oyunlara t.c kimlik bilgilerimizle kayıt olalım ki hilelerde bitsin

  3. Zaten kdv vardı ne gerek var dahasına?

  4. Caner Alphan Sepetci

    Ben de haberi merakla okumak için siteye instagram üzerinden bir sayfa sayesinde girdim bir baktım yazan kişi ile aynı okuldayım ben de Galata lisesi 10/B deyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.