Ev / Haberler / Thanos ve Sonsuzluk Taşları Hakkında Her Şey!

Thanos ve Sonsuzluk Taşları Hakkında Her Şey!

Valorant names

Marvel Cinematic Universe’de tüm halkaları birbirine bağlayacak olan son film olan Avengers: Infinity War fragmanında gösterilen Thanos kimdir? Sonsuzluk Taşları nelerdir? Buyurun alt kısımda detaylıca inceleyelim.

Thanos

Thanos hakkında bilinmesi gereken en önemli şey karakterin ölümsüz olduğudur. Neden ölümsüz olduğu ise bir hayli ilginç. Karakterimiz ölüme aşık. Ölüme derken ciddi anlamda Ölüm’den bahsediyorum. Marvel evreninde Ölümün cinsiyeti kadın olarak belirtilmiştir. Thanos bu hanımefendiye abayı yaktıktan sonra çeşitli olaylar vuku bulmuş ve Ölüm Thanos’un yanına yaklaşmasını yasaklamıştır. Hal böyle olunca Thanos da ölümsüz olmuştur. Thanos karakteri, Mike Friedrich ve Jim Starlin tarafından yaratılmış ve ilk olarak Iron Man’in 55. sayısında, 1973 yılında boy göstermiştir. Süper güçlerinden bahsetmek gerekirse, klasikleşmiş olan süper hız, süper kuvvet vs. gibi şeyleri atlarsak en önemli güçlerinden biri Telepati gücüdür. Marvel evrenindeki en güçlü Telepat olan Thanos, doğal olarak gelecek olan telepatik saldırılara da doğrudan doğruya dirençlidir. Ayrıca Master Manipulator diye bilinen bir manipülasyon gücüne sahiptir. kelimenin tam anlamıyla oturduğu yerden Chitauri istilasını ve Xandar Savaşını çıkarmıştır.

Sonsuzluk Taşları nelerdir ve neredeler?

İlk filmlerden beri Sonsuzluk Taşları ile ilgili çeşitli bilgilere sahiptik. Fakat Guardians of the Galaxy filmindeki The Collector’ün “Yaratılıştan önce, altı tekillik vardı, sonra evren patladı ve bu sistemlerin kalıntıları yoğun külçe haline geldi … Sonsuzluk Taşları” cümlesiyle öğrendik Sonsuzluk Taşlarının ne olduklarını. Buyurun detaylı bir biçimde inceleyelim bu Taşları ve özelliklerini.

Uzay Taşı

Mavi renge sahip olan bu taş, ilk defa Captain America: First Avenger filmi ile karşımıza çıkmıştı. Ardından Loki, Avengers filminde bu taşı kullanarak Chitauri ordusunu dünyaya getirmişti. Infinity War fragmanında da gördüğümüz üzere taş şu an halen Loki’nin ellerinde. Taşın gücü ise kullanan kişinin uzayı şekillendirmesini ve istediği şekilde uzayda yolculuk etmesini sağlıyor.

Güç Taşı

Mor renge sahiptir. İlk defa Guardians of the Galaxy filmi ile karşımıza çıkmıştı bu taş. Sonsuzluk Taşları arasında açık ara en korkunç güce sahip olan taş, dokunduğu her canlıyı anında yok etme gücüne sahiptir. Guardians of the Galaxy filminin sonunda Xandar’a teslim edilen bu taşı fragmanda Thanos’un elinde görüyoruz. Bu görüntüden de anlayabileceğimiz üzere Xandar’ın başına kötü şeyler gelmiş.

Gerçeklik Taşı

Thor: The Dark World  filminde “Aether” ismiyle sıvı-gaz karışık bir halde karşımıza çıktı. Gerçeklik Taşı şu anda Collector‘ koleksiyonunda yer almakta.

Zaman Taşı

Agamotto’nun gözü olarak da bilinen taş, ilk defa Dr. Strange filminde yeşil renkte gözüktü. Gücü zamanı kontrol etmek olan bu taş şu anda Tibette Dr. Strange’in eğitim aldığı tapınakta korunuyor.

Zihin Taşı

İlk defa Avengers filminde Loki’nin asasında gördüğümüz bu taş, Avengers: Age of Ultron filmiyle birlikte Vision’ın bir parçası haline geldi. Fragmanda hatırlarsanız Thanos’un Zihin Taşı’nı Vision’dan ayırmaya çalışırken görmüştük. ”Bakalım başarılı olabilecek mi ? Başarılı olursa Vision’ın akıbeti ne olacak ?” gibi sorular aklımıza geldikçe inanın biz de çok heyecanlanıyoruz.

Ruh Taşı

Nerede ve kimin elinde olduğu bilinmese de hakkında bir iki tane teori var. En muhtemel teori şubat ayında Black Panther filmiyle birlikte karşımıza çıkacak olması. Fakat halen bir kısım insan bu taşın Gökkuşağı Köprüsünün koruyucusu olan Heimdall’da olduğu yönünde. Ve nedendir bilinmez ben de Heimdall’da olduğunu düşünüyorum. Gözleri bir başka bakıyor be adamın.

 

Hakkında Can Abik

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi. Oyungg'de Kameraman olarak yer almakta.

Bir Yorum

  1. Rehber niteliginde cok guzel bir yazi olmus. Cok faydali oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.