Ev / Haberler / Oyun Haberleri / The Elder Scrolls: Blades Artık Herkes Tarafından Oynanabilir!
Poster gg

The Elder Scrolls: Blades Artık Herkes Tarafından Oynanabilir!

Bethesda geçtiğimiz gün, Bethesda.net hesabına sahip olan herkesin The Elder Scrolls: Blades’i oynayabileceğini duyurdu.

The Elder Scrolls serisinin ilk mobil halkası olan Blades, iyi grafiklere ve tatmin edici düzeyde bir oynanışa sahip. Oyun açık dünyaya sahip olmasa da, birbirine bağlı geniş alanlardan oluşuyor. Todd Howard’a göre bu iç (interior) ve dış (exterior) alanlar birçok zengin içeriğe sahipmiş.

Artık herkes tarafından oynanabilen The Elder Scrolls: Blades’in neden açık dünyaya sahip olmadığı sorulduğunda, Todd Howard’ın cevabı şu olmuş.

“Yapabiliriz. İnsanların nasıl etkileşime geçeceğini göreceğiz. Sonuçta bu mobil. İnsanların oynayabileceğini biliyoruz ama bizim, 10-15 dakika içerisinde anlamlı bir şeyler bulmanıza ihtiyacımız var. Demek istediğimi anladınız mı? Yani isteseniz saatlerce de oynayabilirsiniz.”

Yani birçok mobil oyun gibi, oturup 5-10 dakika vakit ayırıp, eğlenebileceğiniz bir oyun sunmak hedeflenmiş. Artık günümüzde hypercasual adı verilen bir mobil oyun türü var. Bu tür dahilinde insanların oldukça hızlı bir şekilde öğrendiği, basit ve zaman tasarrufu sunan oyunlar mevcut. Flappy Bird türün en büyük örneğidir.

Dolayısıyla bunu göz önünde bulundurarak, çok derin olmayan fakat yine de ağırlığa sahip olan bir oyun geliştirilmesi yerinde bir karar olmuş. Skyrim‘e benzer oynanış sunan Blades, tanıdık olduğumuz mekaniklere sahip. Fakat tartışılan mekaniklerden biri de hazine sandığı sistemi. Oyunun oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

The Elder Scrolls: Blades, PC ve konsol sürümlerine de sahip olabilir fakat Bethesda tarafından kesin bir duyuru yok. Oyun hakkındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Edebiyat, sinema ve oyun dünyası ile ilgilenen genç bir lise öğrencisidir. Oyungg'yi çok seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.