Ev / Haberler / To The Moon Animasyon Film Oluyor
Poster gg

To The Moon Animasyon Film Oluyor

Hikaye odaklı bağımsız oyunlardan konuşulduğunda akla gelen en iyi oyunlardan birisi olan To The Moon animasyon bir film olarak izleyicilerin karşısına sunulacak.

Eski grafikli oyunları sevmem diyenlerin dahi gönlüne taht kurmayı başarmıştı To The Moon. Tabii bunu yapmasındaki asıl etken grafikleri olmamıştı. Oyun gerek hikayesiyle, gerek müzikleriyle, gerekse etkileyici atmosferiyle birçoğumuzu duygulandırmayı başarmıştı. Oyunun yapımcısı olan Kan “Reives” Gao güzel haberi verdi, yakında bir animasyon film olarak karşımıza çıkacak.

Film Çinlilerin sağladığı fon ile Japonların prodüksiyonunda hazırlanacak. Gao’nun söylemine göre Japonya’nın Majör tayfasından güçlü ekipler çalışacak bu iş üzerine. Gerçi bu durum Anime severler için güzel bir haber gibi görünse bile Asya kafasında yapılan işlerin Dünya tarafından net bir şekilde anlaşılamadığı da bir gerçek. Bunun oyun dünyasında da bol bol örneği var, film dünyasında da… Umarız herkese hikayenin en güzel şekilde anlatılabildiği bir iş ortaya koyarlar.

Gao Ne Düşünüyor?

Bu arada ben oyunu 5-6 saat kadar bir sürede bitirmiştim. Ortalama bir hızla oynadığımı düşünürsek, filmin bu kadar uzun olamayacağı da aşikar oluyor. Umarım güzel bir şekilde uyarlayabilir ve hikayeden kayıp vermezler. Gao ayrıca film bütçesinin iyi bir film yapmaya yetecek ölçüde olduğunu fakat bütçenin iyi bir film yapmaktaki asıl etken olmadığını söylüyor. Kendisi de işin iyi ya da kötü olması konusunda endişeli, fakat iyi olması için ekiplerle sürekli olarak irtibatta olduğunu, hatta belirli görevleri üstlendiğini söylüyor. Umarım onun gönlünce olur ki bizim de gönlümüzce olsun. Filmle ilgili yeni gelişmeler olursa buradan ileteceğiz. Ayrıca oyunun severlerini To The Moon ile ilgili hazırladığımız testimize de bekliyoruz.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.