Ev / Haberler / Türk Yapımı Zula Steam’den Kaldırıldı
Valorant names

Türk Yapımı Zula Steam’den Kaldırıldı

Türk yapımı olan FPS oyunu Zula Steam’de yayından kaldırıldı. Steam’de kuralları çiğneyerek olumlu yorum yapan oyunculara silah ve hediye veren Zula’ya hiç bir yapımcı oyuncuları manipüle edemez diyen Valve, sözleşmeyi bozduğu için Zula’yı Steam’den kaldırdı.

Bu olaydan sonra oyunun yapımcıları, bir açıklama yaptı.

Gelen uyarılar nedeniyle 22 Kasım 2016 tarihli olan Steam yorum destek etkinliğimiz kısa bir süre içerisinde müdahale edilip 2016 Aralık ayında iptal edilmiştir.

Bu kadar eski ve iptal edilmiş bir etkinliğin Zula ile ilgili gönderdiğimiz onlarca basın bülteninin hiçbirini yayınlamadığı halde bu konuyu sistemli ve organize bir şekilde oyunu kapattırmak isteği ve amacını da yazılarında belirterek haber yapmalarını son derece art niyetli buluyoruz.

Özellikle gelişmekte olan oyun sektörüne sahip ülkemiz gibi bölgelerde medya mecralarının, geliştiricilerin hataları ve eksiklerini zamanında ve yapıcı bir şekilde paylaşmalarını ve en azından aynı efor ve gayretle aynı geliştiricinin başarı ve pozitif haberlerini de paylaşmalarını, duyurmalarını temenni ediyoruz. Bu şekilde lokal geliştiricilerin de uluslararası devlere karşı sahip oldukları dezavantajlara rağmen var olmaları ve başarılı olmaları yolunda en azından zarar vermemiş olunacaktır.” 

Arkadaşlar bu açıklamanın daha önce yapıldığı ve durumla ilgili olmadığı durumu bize biraz geç ulaştı. Yanlış bilgilendirme yapmamak için bu notu düşüyoruz. Kullanıcılarımızdan özür dileriz.

Hakkında Zekican Aydın

Zekican Aydın, 17 yaşındayım Oyungg'de Yazar Koordinatörü ve yazarlık yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.