Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / Türkiye E-Spor Federasyon Kurulu Açıklandı!

Türkiye E-Spor Federasyon Kurulu Açıklandı!

Valorant names

Dünyada oyun sektörünün gelişmesiyle birlikte büyüyen ve ülkemizde federasyonu kurulan e-spor camiasının yönetimi açıklandı!

Ülkemizde, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı olan federasyonun kısa adı TESFED, olarak belirlendi. Ülkemizde ki e-spor oyuncularının devlet desteği ile daha başarılı olmasını sağlayacak federasyonun yönetim kurulu açıklandı.

Türkiye E-Spor Federasyonu Yönetiminde Kimler Var?

Türkiye’de yapılması planlanan turnuvalar ve ligler, yeni takımların kurulması gibi adımları düzenleyecek e-spor eğitimi konusunda destek verecek olan TESFED, yönetim kadrosunda teknoloji, iş ve oyun dünyasından isimler barındırıyor.

Türkiye E-Spor Federasyonu Başkanı olarak açıklanan Alper Afşin Özdemir işleri yürütecek. Kendisi; 1985’te Rotterdam’da doğdu. Eğitiminin bir kısmını yurt dışında yapan Özdemir, Türkiye’ye gelip Eyüboğlu Lisesi’ni bitirdi. Daha sonra Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu.

Twitter üzerinden yönetim kadrosunu açıklayan TESFED listeye 17 asil yönetim üyesi koymuş.  Ağustos ayında da çalışmalara başlayacak olan federasyon yönetim kadrosunun diğer asil isimlerini de paylaştı;

” Murat Yalçın Kırca, Cenk Üstündağ, Gürkan Parlakaç, Ahmet Tuna Şahin, Esat Kahyaoğlu, Onur Aksu, Ali Erkin, Mete Tevetoğlu, Hakan Bahadır Baş, Bora Koçyiğit, Mehmet Fatih Kacır, Ahmet Kerim Nalbant, Mehmet Fatih Şafak, Emir Haktan Dişli, Emir Aral, Kemal Haydar Öztürk,  Remzi Selim Oruç, Mertkan Üçüncüoğlu, Yunus Argan, Murat Şanlı Savaş, Süleyman Basa, Mehmet Hanefi Tel, Ahmet Talha Karataş, Mustafa Eröğüt “

Hakkında Batuhan Gültepe

5 yaşından beri teknoloji, müzik ve oyunlara ilgili kimse.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.