Ev / Haberler / Twitch’e Yeni Abonelik Çeşitleri Geliyor
Poster gg

Twitch’e Yeni Abonelik Çeşitleri Geliyor

Yeni abonelikler biraz daha tuzlu olmuş sanki, özellikleriyle eşdeğer mi sizce?

Twitch gün geçtikçe kendine yenilikler katıyor ama bu yeniliklerin büyük bir kısmı kullancıların fayda ve rahatı için değil de, sanki biraz daha fazla para kazanmak için gibi. Geçtiğimiz süreçte oyun satışı için kolları sıvayan yayın platformu, bugünlerde ise çeşitli ‘Subscribe‘ seçenekleri sunmaya da başlayacak. Twitch bu tip değişiklikleri hızlıca sitesine entegre eden bir oluşum olduğu için çok yakında göreceğimizi söyleyebiliriz.

Fiyat aralıkları ne alemde?

Yeni abone seçeneklerinin gelme sebebi Twitch’e göre, izleyicilerin yayıncıları desteklemelerini daha geniş bir hale getirmek. Yani bu yüzden fiyatlar yükselerek ilerliyor ve artık standart ‘Subs‘ olan 5$’lık abonelik en düşük abonelik olacak.

Fiyatlar ise 10$ ve 25$ dolarlık paketlerle 3’e ayrılacak. Kullanıcıya özel emoji dışında ise çok bir farklılık olmayacak gibi gözüküyor, çünkü dediğimiz gibi asıl olay ‘Yayıncıyı desteklemek’ fakat unutmayın ki Twitch buradan kendisine pay almaktan da çekinmiyor.

Yayıncılar ne yapacak?

Muhtemelen bu yeni özel aboneleri kazanmak için yayıncılar ‘25$lık aboneler ile özel oyunlar‘ ya da ‘10$lık aboneler ile ts3 muhabbeti‘ şeklinde denemeler yapacak. Sonuçta onlar için de bir kazanç kaynağı olacak bu değişiklik. Tabii bunlar bizim fikirlerimiz ama muhtemelen gerçekleşecek şeyler.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.