Ev / Haberler / Ubisoft, Oyunlarda Çeşitlilik İçin Ekipte Değişime Gidiyor
Poster gg
Ubisoft

Ubisoft, Oyunlarda Çeşitlilik İçin Ekipte Değişime Gidiyor

Herkese merhabalar. Hepimizin aşina olduğu, adını sıkça duyduğumuz Assasin’s Creed, Far Cry, Rainbow 6 gibi oyunlarla bildiğimiz bir oyun firması var. Evet, kendisi yıllardır yaptığı iyi oyunlarla ve aynı zamanda hatalarla adından sıkça söz ettiren bir firma: Ubisoft. Görünen o ki Ubisoft hatalarından ders çıkarmaya başlamış ve ekipte değişmeye, hatta geliştirmeye gitme kararı vermiş. Hemen haberimize göz atalım.

Ubisoft

Ubisoft’un VGC isimli siteye verdiği bilgilere göre Ubisoft, yaptığı ve piyasaya sürdüğü her bir oyunun kendine has özelliklerinin olmasını istiyor. Mesela oyuncular Far Cry 3 ve Far Cry 4 arasında fark olmadığını söylüyor. Bazı serilerdeki bu tekrar olayı can sıkıcı tabii ki. Bunun sebebi ise aynı birkaç kişinin farklı oyunları yapan ekipte tekrar yer alması. İşte Ubisoft bu yüzden oyunları yapan ve gelecek oyunları düzenleyen editör ekipte bir değişime gitmeye karar vermiş. Böylece oyunlardaki çeşitliliğin artacağını ve her oyunun farklı bir oyun gibi hissettireceğini düşünüyorlar.

Editör ekibin baş kreatif direktörü Serge Hascoet yerini koruyacak. Fakat yönettiği ekip 7 kat genişleyecek. Bu ekip, oyunların birbirinden ayırt edilmesini sağlayana dek sıkıca çalışacak. Ayrıca ekip çalışanlarına verilen imtiyazlar sayesinde oyunu yaratan çalışanlar oyunun gittiği yönde istedikleri gibi çalışabilecekler. Bu da oyunlara farklı bir hava katmış olacak.

Ubisoft

Aslında Ubisoft’u bu değişime iten sebeplerden biri, yakın zamanda çıkan Ghost Recon: Breakpoint’in beklenenden kötü bir şekilde satış yapması. Ubisoft, bir önceki oyun olan Ghost Recon: Wildlands ile Ghost Recon: Breakpoint arasındaki farkın hissedilmediğini söylüyor. Benzer bir satış hikayesini The Division 2’de de görmüştük. Maalesef o da beklenenin altında satış yapmıştı.

Ubisoft’un bu kararıyla ilgili ekip değişikliğini sonraki oyunlarda görmeyi umuyoruz. Merakla bekliyoruz. Siz ne düşünüyorsunuz? Unutmadan söyleyelim, oyun haberlerimize daha hızlı ulaşabilmek için bizi Twitter ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. İyi oyunlar!

Hakkında İlayda Sürücü

20 yaşında,diş hekimi olmaya aday bir oyun bağımlısıyım.En sevdiğim oyun serisi Far Cry diyebilirim.6 yaşında başlayan oyun macerama kaldığım yerden devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir