Ev / Haberler / Ubisoft’dan Yeni Rainbow Six: Siege CGI Fragmanı!
Poster gg
rainbow-six-siege-squad

Ubisoft’dan Yeni Rainbow Six: Siege CGI Fragmanı!

Geçtiğimiz hafta Ubisoft, ünlü Tom Clancy’s serisinin sevilen çok oyunculu taktiksel FPS oyunu Rainbow Six: Siege için yeni bir CGI fragmanı çıkardı. ‘The Hammer and the Scalpel’ (Çekiç ve Neşter) adındaki bu fragman sırf oyuncuları şaşırtmakla kalmadı, ayrıca akıllarda yeni soruların oluşmasına da sebep oldu.

Bu fragmanda uzman hacker Dokkaebi ve SAS‘in kıdemli askeri Thatcher‘ın arasında oluşan taktik çatışması dikkatimizi çekiyor. Bu ikilinin, deneyim farkından dolayı yaşadığı gerginliğin çözülmesi için de kameraların çevrildiği kişi Harry‘i, nam-ı diğer Six‘i, Rainbow takımının yeni lideri rolünde görüyoruz. Thatcher‘ın zorlu geçmişine de tanık olduğumuz bu fragmanda karakterler hakkında biraz daha bilgi edinme şansı kazanıyoruz.

Rainbow Six: Siege Sinematikleri

Rainbow Six gerçekçi grafik ve mekanikler üzerinden ilerleyen başarılı bir FPS oyunu. Ama oyunda belki de çok fazla dikkat etmediğimiz, şaşırtıcı derecede başarılı bir diğer şey ise sinematiklerin gerçekçiliği. Oyunda, eğitimlerin operatör görevleriyle harmanlandığı Situations kısmındaki Article 5 da bunu destekler nitelikte. Oyuncular arasında sıkça konuşulan bu sinematikteki gerçekçi grafikler ve bize, biyoterörizme odaklanarak sağladığı atmosferle kalplerimizde bıraktığı derin his herkesin aklında aynı düşünceyi oluşturmuştu. Devamı getirilmeliydi. Fakat ne yazık ki Rainbow Six‘de görebildiğimiz en uzun sinematik sadece Article 5 ile sınırlıydı.

Peki, ‘The Hammer and the Scalpel’ Yeni Bir Şeyin Habercisi Olabilir Mi?

The Hammer and the Scalpel fragmanının ilgi çekici çıkışıyla akıllarda tekrar aynı düşüncelerin doğmasına sebep oldu. Oyuncular arasındaki bazı teori hayranları, Overwatch tarzı, operatörler hakkında bize bilgi veren bir fragman serisinin yapılma ihtimali olduğunu düşünmekte. Bazıları da oyundaki esrarengiz terörist grubu Beyaz Maskeliler‘i konu alan bir filmin çıkabileceğini ummakta. Bu grup ayrıca Rainbow planının tekrardan devreye sokulmasının sebebi olduğu için konu olarak ele alınabileceği düşünülüyor. Bu fragmanda tanıştığımız yeni lider Harry‘nin oraya sebepsizce konulmadığını umarak bir Rainbow Six filmi beklemeli miyiz pek bilemiyorum. Fakat bunun daha büyük projeler için küçük bir adım olmasını dileyerek beklemekten başka bir seçenek olduğunu sanmıyorum.

Tekrar inanılmaz grafikler, yüz ifadelerini rahatça okuyabildiğimiz mimikler ve karakterlerin canlılığına bizi neredeyse ikna edecek olan vücut hareketleriyle bize ilginç bir fragman sunan Ubisoft‘un sonraki planı ne bilmiyoruz ama şirketin aynı tempoda gitmesi halinde bizleri şaşırtmaya devam edeceği kesin.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberdar olmak için Instagram ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Dilara Yıldırım

6 yaşından beri ailesi sayesinde video oyunlarıyla iç içe büyümüş, şimdi de 17 yaşına gelmiş fakat hala oyun dünyasına olan bağlılığını korumuş, basit hayalleri olan basit bir öğrenciyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.