Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / Worlds’te Şampiyon SSG Oldu!
Valorant names

Worlds’te Şampiyon SSG Oldu!

Yılların tecrübesi olan SK Telecom T1  -kısaltmasıyla SKT-  bugün yine yıllanmış bir takım olan Samsung Galaxy -kısaltmasıyla SSG- ile Worlds şampiyonluğu için karşı karşıya geldi. İlginç seçimlerin ve taktiklerin bulunduğu seride neler olduğunu yazımızdan okuyabilirsiniz. 

Şampiyon SSG!

Dünya şampiyonu olmak için bu sene en yakın iki aday SSG ve SKT finalde çarpıştılar.

Samsung Galaxy, ilk iki maçta fazlasıyla büyük bir üstünlük yakalamayı başardı. İlk maçta Kennen seçip saldırı gücüne yönelen Samsung, ayrık ittirme için doğru bir seçim yaptığını oyun içinde gösterdi. Samsung Galaxy’nin nişancısı Ruler’ın, maçı takım arkadaşlarının da katkısıyla taşıdığını söyleyebiliriz. Ancak Samsung White’ın ormancısının hatalı Çarp kullanımıyla Baronda çıkan savaşta Baronu kaybetmesi sonucunda eğer CuVee iyi oynamasaydı, Samsung tüm üstünlüğünü yitirebilirdi.

İkinci maçta seçilen şampiyonlar ilk maça yakın seçimler oldu. İkinci maçta üst koridorda SKT Huni için seçilen Yasuo, belki de serinin en alışılmışın dışında tercihi oldu. Oyunun başlarında baskı kuran SKT, yaptığı hatalardan dolayı geri düştü ve maçı kaybetti.

Üçüncü maçta SKT’nin yedek ormancısı olan Blank, Peanut’ın yerine oyuna girdi. Başarılı bir iş çıkardığını söyleyebiliriz ancak yeterli olmadı. Samsung Galaxy kazandı.

Sonuç olarak SKT’yi tahtından eden SSG’yi tebrik ediyoruz. Seri boyunca maç vermeden ve olabildiğince az hatalı oynayarak Worlds’te yıllar sonra şampiyon olmayı başardı. İyi oyunlar.

Hakkında Yunus Emre Çetin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.