Ev / Haberler / XBox One Oyun Fiyatlarına Devasa Zam!

XBox One Oyun Fiyatlarına Devasa Zam!

Poster gg

Xbox One sahipleri, bu haberimiz öncelikle sizler için. Şimdi sakin olun, derin bir nefes alın ve arkanıza yaslanın. Xbox One oyun fiyatlarına yuh dedirtecek miktarlarda zam geldi. Detaylar haberimizde. Tabi sonuna kadar okumayı yüreğiniz kaldırırsa…

Bu bir haber değil de daha çok iç dökme yazısı olacak gibi. Aslında ikisi karışık da diyebiliriz. Neyse başlayalım. Ülkemizdeki oyun fiyatları hepinizin malumu. E ülkeye giren neredeyse her yabancı ürün dolar üzerinden girdiği için buna pek de ses çıkartamıyoruz. Dolar 7 lirayı gördüğü zamanlarda artık oyun oynamak hayal oldu diyen tayfadan insanlar aramızda bolca bulunuyorlar biliyorum. Hatta ben de onlardan biriydim. Ta ki bu haberi alana kadar dostlarım.

Xbox One oyun fiyatlarına öyle zamlar yapıldı ki aklınız hayaliniz durur. Hem de durup dururken, yani hiçbir açıklama yapılmaksızın aniden geldi bu zam. Fiyatı yüzde yüz oranında zamlanan oyunlar bile var listede aklınız hayaliniz durur. Şimdi ben ekonomiden normal seviyede bir vatandaş olarak anlayan ama oyunlar konusunda kendimi ortalama üstü bir yerlerde gören bir insan olarak soruyorum. Ne oldu kardeşim? Ne değişti birden bire? Oyun yapmanın maliyeti birden bire nasıl bu kadar fırlamış olabilir ki fiyatlara yüzde yüze varan zamlar geldi?

Yeni Fiyatlar Ne Alemde?

Yeni fiyatı ile en çok dikkat çeken yapım Control oldu. Eski fiyatı 145 TL olan oyunun zam sonrası fiyatı 395 lirayı gördü. Division 2 için ise standart paket 339 liradan 602 liraya çıktı. Evet, belki tüm suçu Xbox cephesinde aramak haksızlık. Burada ekonomi tartışmayacağız ama gözle görünen gerçekler var. Durum pek de iyi değil. Kısacası hem firmanın yaptığı zamlar, hem de döviz fiyatları göz önünde bulundurulduğu zaman yakın zamanda oyun oynamak yalnızca zenginlere özel bir aktivite olacak gibi görünüyor.

Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce oyun fiyatları birden bire neden bu kadar artmış olabilir? Bu durumun sorumlusu Xbox cephesi mi yoksa hatayı önce kendi ekonomimizde mi aramalıyız? Yorumlarda bizlerle paylaşın. Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.